1. Czyszczenie wentylacji Poznań – postaw na specjalistów 
2. Czyszczenie wentylacji Poznań i okolice
3. Dlaczego warto?
4. Czyszczenie wentylacji na terenie całej Polski
5. Ile kosztuje czyszczenie wentylacji w Poznaniu?
6. Od czego zależy wysokość opłaty za czyszczenie wentylacji?

Czyszczenie wentylacji Poznań – postaw na specjalistów

Czyszczenie wentylacji Poznań - firma BRAWENT

Podstawowym warunkiem utrzymania wysokiej jakości powietrza w fabrykach, biurach i budynkach użyteczności publicznej jest odpowiedni poziom czystości instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. Regularne czyszczenie kanałów wentylacyjnych pozytywnie wpływa na jakość nawiewanego do pomieszczeń powietrza jednocześnie usuwając wszelki pył, kurz i inne zanieczyszczenia.

Oszczędności wynikające z pomijania czyszczenia wentylacji w budżecie twojej organizacji są pozorne.  Brud i zanieczyszczenia, które gromadzą się w szybach wentylacyjnych powstrzymują powietrze przed swobodnym przemieszczaniem się.

Oznacza to, że maszyny układu wentylacji HVAC (Heating, Ventilation, Air Conditioning) w twoim budynku muszą pracować znacznie ciężej, aby uzyskać takie same efekty, jakie osiągnąć można w przypadku wyczyszczonych przewodów wentylacyjnych. Przekłada się to o znacznie wyższe rachunki za prąd. Czyszczenie wentylacji Poznań nie jest wcale takie drogie, a regularne serwisowanie gwarantuje przedłużenie żywotności maszyn.

Zamów czyszczenie wentylacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Czyszczenie wentylacji Poznań i okolice

Specjaliści od czyszczenia wentylacji w Poznaniu

Z czasem problem robi się coraz większy, a w ekstremalnych sytuacjach może prowadzić do awarii sprzętu, co znowu prowadzić będzie do pozbawienia ogrzewania lub klimatyzacji całego lub części twojego budynku. Oprócz kosztów naprawy awarii możesz liczyć się z tymczasowym wyłączeniem części budynku z użytkowania (np. w czasie bardzo niskich lub wysokich temperatur), co narazi Cię na dodatkowe straty.

Zanim jednak zaczniesz myśleć o swoim budżecie zastanów się nad zdrowiem członków twojej organizacji. Amerykańska organizacja IAQA (Indoor Air Quality Association) obliczyła, że większość osób spędza 90% czasu w pomieszczeniach zamkniętych, co zwiększa ich wrażliwość na jakość powietrza.

Brudny układ wentylacyjny zawiera wysokie stężenie alergenów, pleśni i pyłów, które gromadzą się w układach wentylacyjnych, centralach i elementach klimatyzacji i ogrzewania. Dłuższe przebywanie w skażonym, hermetycznym środowisku powodować może problemy takie jak alergie, przewlekłe zapalenie oskrzeli i inne choroby płuc.

Zamów czyszczenie wentylacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Czyszczenie wentylacji – dlaczego warto?

Czyszczenie wentylacji PoznańCzyszczenie wentylacji Poznań to bardzo ważny wątek w procesie utrzymywania budynku niezależnie czy mowa jest o fabryce, biurowcu czy budynku użyteczności publicznej.

Dobrze wyczyszczona instalacja HVAC wpłynie na:
•Jakość powietrza w budynku, a co za tym idzie na zdrowie i samopoczucie osób znajdujących się w środku
•Zmniejszenie ilości energii elektrycznej pobieranej przez urządzenia wentylacyjne HVAC
•Ilość pieniędzy wydawanych na utrzymanie w pełnej sprawności urządzeń wentylacyjnych
•Czystość wnętrz poprzez zmniejszenie ilości kurzu i pyłów unoszących się w powietrzu i opadających na meble i maszyny

Skontaktuj się z naszymi technikami jeżeli:
•Niepokoi cię ilość kurzu zbierająca się na meblach
•Zauważyłeś, że coraz więcej osób w organizacji skarży się na kaszel, alergie i uczulenia
•Budynek znajduje się w pobliżu nieutwardzonej drogi
•W budynku lub jego pobliżu przechowywane lub produkowane są różnego rodzaju materiały sypkie
•Od ostatniego czyszczenia wentylacji minęło 5 lat lub gdy instalacja nigdy nie była czyszczona
•Budynek przeszedł w ostatnim czasie większy remont

Zamów czyszczenie wentylacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Czyszczenie wentylacji na terenie całej Polski

Siedziba naszej firmy znajduje się w województwie wielkopolskim, jednak nie ograniczamy się wyłącznie do tego obszaru i obsługujemy cały kraj. Przeważnie obsługujemy małe, średnie i wielkie przedsiębiorstwa w zakresie czyszczenia wentylacji oraz inspekcji wizyjnej. Wyjeżdżamy też do zleceń, które polegają na badaniu jakości powietrza. Zależy nam, by każdy z Klientów był zadowolony i regularnie korzystał z naszych usług. Dlatego do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie oraz wykonujemy je najlepiej jak to możliwe.

Ile kosztuje czyszczenie wentylacji w Poznaniu?

Jednym z najistotniejszych aspektów, o którym myśli każdy przedsiębiorca lub właściciel obiektu, są oczywiście koszty, które wiążą się z czyszczeniem wentylacji w Poznaniu. Trzeba w tym miejscu powiedzieć jasno, że z całą pewnością są one znacząco niższe niż koszty, z którymi będziemy musieli się zmierzyć, jeśli zaniedbamy regularne serwisowanie swojej wentylacji.

Z jednej strony niesprawna wentylacja może bowiem doprowadzić do obniżenia wydajności pracy pracowników, urlopów zdrowotnych, a w niektórych wypadkach nawet pozwów sądowych. Z drugiej strony natomiast nieregularne czyszczenie może spowodować jej uszkodzenie i wysokie koszty naprawy lub pożar w obiekcie, ponieważ drobne cząsteczki kurzu i pyły ocierają się o siebie i tworzą iskry. Wiemy już, że finansowo na pewno bardziej korzystne będzie regularne czyszczenie wentylacji. Z jakimi kosztami musimy się wiec mierzyć?

Zamów czyszczenie wentylacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Od czego zależy wysokość opłaty za czyszczenie wentylacji?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wielkość obiektu. Im większa powierzchnia, tym więcej osób zaangażowanych w czyszczenie i więcej zużytych materiałów. Na cenę ma również wpływ stopień skomplikowania samej instalacji i dostępu do niej. W niektórych wypadkach pochłania to bowiem dodatkowy czas.

Innym ważnym aspektem, który ma wpływ na wysokość rachunku za czyszczenie wentylacji w Poznaniu jest stopień zabrudzenia, jak i rodzaj zabrudzenia kanałów wentylacyjnych. Jeśli mamy do czynienia z suchymi zabrudzeniami o umiarkowanym poziomie, to możliwa jest to zastosowania metoda sucha, w której wykorzystywana są elastyczne, mechaniczne szczotki i odkurzacza. Nie jest tu również potrzebna dodatkowe przygotowanie obiektu. Jeśli natomiast mamy do czynienia z zanieczyszczeniem tłustym to niezbędna do zastosowania jest metoda mokra, która opiera się na wykorzystaniu wody lub pary pod bardzo wysokim ciśnieniem w połączeniu ze środkami chemicznymi. W tym wypadku za wyższy koszt odpowiadają zarówno użyte preparaty, jak i przygotowanie i zabezpieczenie obiektu przed zalaniem.

Zamów czyszczenie wentylacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Na koszt czyszczenie wentylacji wpłynąć może ponadto to, czy konieczne będzie zastosowanie dodatkowo dezynfekcji. Ta usługa jest ostatnio coraz bardziej popularna. Nie możemy również zapominać o czynniku bardzo prozaicznym, jakim jest siedziba firmy, u której zamawiamy takie czyszczenie. Im dalszy dojazd, tym większego kosztu możemy się spodziewać. Aby więc płacić niższe stawki za czyszczenie wentylacji warto wybierać firmy z okolicy i regularnie wykonywać wspomnianą usługę.