Żeby wentylacja działała prawidłowo i służyła jak najdłużej, należy systematycznie czyścić jej przewody. Częstotliwość takich zabiegów jest do ustalenia z fachowcami. Wiele zależy bowiem od samego miejsca. Przykładowo, czyszczenie wentylacji należy znacznie częściej wykonywać w halach produkcyjnych, niż chociażby w biurach. Jednak niezależnie od tego, gdzie tego typu prace trzeba przeprowadzić, zawsze kluczowy jest nacisk na bezpieczeństwo. Na co zwracać uwagę? Sprawdź, jak robi to w Brawent!

Czyszczenie wentylacji a bezpieczeństwo pracy

Niezależnie od tego, z czego składa się dany system wentylacji i jakie komponenty wymagają serwisowania oraz czyszczenia, w każdym zleceniu najważniejszą kwestią jest odpowiednie przygotowanie pod kątem bezpieczeństwa pracy. Przed przystąpieniem do działania dobrze jest szczegółowo zaplanować cały proces – tak, by ewentualne ryzyko ograniczyć do minimum. Należy się przy tym dostosować do przepisów BHP, jakie obowiązują w danym magazynie, zakładzie pracy czy biurze.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Dodatkową trudność stanowi to, że tego typu prace wiążą się z przebywaniem na wysokości. Dlatego żeby wszystko przebiegło sprawnie i bez komplikacji, warto zlecić to fachowcom, którzy nie tylko wyczyszczą wentylację przy użyciu specjalistycznego sprzętu, ale i wykorzystają do tego zdobyte dotychczas doświadczenie. W przypadku firmy Brawent mówimy tu o działalności w branży sięgającej kilkunastu lat.

Czyszczenie wentylacji – z czym to się wiąże i dlaczego bezpieczeństwo jest tak ważne?

Czyszczenie wentylacji odbywa się na wysokości. Dlatego zgodnie z procedurami, każde takie miejsce należy wcześniej odpowiednio przygotować, grodząc bezpieczną strefę za pomocą pachołków i łańcuszków ostrzegawczych. Dopiero w dalszej kolejności pracownik może wejść na podnośnik albo na zwyżkę. Wszystko odbywa się zaś przy wzajemnej asekuracji.

Taki sposób zabezpieczenia zastosowany przy czyszczeniu wentylacji (na przykład na hali produkcyjnej) sprawia, że ryzyko ewentualnego zagrożenia jest zminimalizowane nie tylko w przypadku samych pracowników, ale i osób postronnych, które znajdują się w pobliżu. Chcesz poznać szczegóły? Dowiedz się, jak odbywa się  czyszczenie wentylacji w Poznaniu.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Czyszczenie wentylacji – jak zrobić to bezpiecznie?

Podczas czyszczenia wentylacji – oprócz standardowych zabiegów (typu: wymiana filtrów) – należy wykonać również prace porządkowe w centrali wentylacyjnej. Znajdujące się tam nagrzewnice, chłodnice, wentylatory oraz kilka innych elementów również łatwo mogą się zabrudzić. Tylko podchodząc do tego w sposób kompleksowy można sprawić, że cały system stanie się maksymalnie wydajny. Kluczowe jest również to, by tego typu działania realizować cyklicznie – tak często, jak w danym przypadku jest to konieczne.

Kompleksowe spojrzenie na czyszczenie wentylacji to również dbałość o bezpieczeństwo. W przypadku samych pracowników nieodzownymi elementami są tutaj kask, szelki i linka bezpieczeństwa – zarówno u operatora wózka, jak i u osoby czyszczącej kanały wentylacyjne. Na ich wyposażeniu są również ochronniki słuchu, okulary oraz odzież ochronna. W ten sposób każdy z osobna może czuć się bezpiecznie, a jednocześnie wszystko odbywa się w ramach zespołowej współpracy.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Gdzie szukać fachowej pomocy?

Regularne czyszczenie wentylacji zapobiega częstym awariom poszczególnych komponentów. Mało tego! Sam system wentylacji pracuje dzięki temu ciszej, a jakość powietrza jest znacznie lepsza. Korzyści są więc łatwo odczuwalne i zauważalne.

Szukając firmy, która zajmie się kompleksowym czyszczeniem wentylacji, warto się kierować nie tylko tym, co znajduje się w jej ofercie, ale i zdobytym przez lata doświadczeniem. Tam, gdzie obie te kwestie można określić mianem „bogatych”, a pracownicy mają zarówno teoretyczną oraz praktyczną wiedzę dotyczącą systemów wentylacyjnych, zwiększa się szansa, że usługa zostanie wykonana sprawnie, skutecznie i przy zachowaniu wszelkich procedur dotyczących bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *