Badanie jakości powietrza w Gorzowie Wielkopolskim to usługa, która dopiero zdobywa swoją popularność. Wynika to z faktu, że jeszcze nie każdy właściciel obiektu przemysłowego czy biurowego jest świadomy tego, jak wielki wpływ czystość i jakość powietrza wpływają na zdrowie i efektywność pracy pracowników.

Jeśli Twoi pracownicy skarżą się na nieprzyjemny zapach w obiekcie, którym zarządzasz lub często występują u nich w ostatnim czasie infekcje górnych dróg oddechowych, to jest zdecydowanie powód, by sprawdzić stan powietrza i podjąć odpowiednie działania. Przeczytaj poniższy tekst, by dowiedzieć się, na czym polega badanie jakości powietrza i na o zwrócić uwagę w przypadku wyboru takiej usługi.

Zamów badanie jakości powietrza: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Regularne badania jakości powietrza
2. Na czym polegają badania jakości powietrza w Gorzowie Wielkopolskim?
3. Zdecyduj się na badania jakości powietrza i dbaj o swoje zdrowie w Gorzowie Wielkopolskim

Regularne badania jakości powietrza

Badania jakości powietrza powinniśmy przeprowadzać regularnie, nawet jeśli żadne z powyższych zjawisk nie została przez nas zaobserwowane. Wynika to z faktu, że wiele szkodliwych alergenów czy bakterii nie jest możliwe do wykrycia na początkowym etapie. Często nie wyczujemy w takich przypadkach nieprzyjemnego zapachu ani nie zauważymy niepokojących skutków zdrowotnych w swoim organizmie. Z czasem jednak te niewidoczne zanieczyszczenia doprowadzają od niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych. Nie można więc opierać się tylko na własnej intuicji. Znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie ekipy, takiej jak firma Brawent, która będzie w stanie dzięki wysokiej jakości sprzętu i swojemu doświadczeniu, sprawdzić jakoś powietrza w naszym obiekcie.

Czy problem jest poważny? Okazuje się, że dotyczy on praktycznie każdego. Według Amerykańskiej Agencji do spraw Ochrony Środowiska tak właśnie jest. Okazuje się, że powietrze we wnętrzach naszych budynków może być nawet pięciokrotnie bardziej zanieczyszczone niż powietrze, z którym mamy do czynienia w przypadku otwartych przestrzeni.

Zamów badanie jakości powietrza: 602 465 081 lub 500 666 694

Na czym polegają badania jakości powietrza w Gorzowie Wielkopolskim?

Aby wykryć, w jaki stopniu powietrze jest zanieczyszczone niezbędne jest pobranie odpowiednich próbek i ich analiza pod mikroskopem, a także z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. W przypadku części powszechnych zanieczyszczeń wystarczające jest pobranie niewielkich próbek i sprawdzenie zawartości filtrów membranowych. Jeśli zależy nam jednak na weryfikacji zagrożeń biologicznych w postaci bakterii i wirusów wykonywane jest pobranie z wykorzystaniem żywych komórek, na których namnażają się szkodliwe patogeny. W dalszej kolejności sprawdzone są one oczywiście również pod mikroskopem.

Po analizie stanu powietrza i rozpoznaniu zagrożeń nasi pracownicy są w stanie zaproponować rozwiązania, dzięki którym zastany stan ulegnie poprawie. W niektórych przypadkach będę to proste i tanie rozwiązania. W innych przypadkach poza czyszczeniem i dezynfekcją niezbędne będzie zamontowanie specjalistycznych urządzeń monitorujących zanieczyszczenia powietrza.

Warto pamiętać o tym, że podstawowym aspektem, który ma wpływ na jakość powierza w naszych pomieszczeniach, jest regularny przegląd instalacji wentylacyjnej. Profesjonalna ekipa jest wtedy stanie sprawdzić stan zanieczyszczeń, dobrać odpowiednia metodę czyszczenia, a także poinformować nas, kiedy powinna zostać przeprowadzona kolejna kontrola. Należy zdać sobie spraw, że częstotliwość takich kontroli zależy przede wszystkim od stopnia i rodzaju zanieczyszczeń. W wielu przypadkach kontrola raz do roku będzie odpowiednia. Jednak jeśli mamy do czynienia z dużym zanieczyszczeniem, to może być to nawet 2 lub 3 razy do roku.

Zamów badanie jakości powietrza: 602 465 081 lub 500 666 694

Zdecyduj się na badania jakości powietrza i dbaj o swoje zdrowie w Gorzowie Wielkopolskim

Pamiętaj, że złej jakości powietrze ma wpływ na zdrowie Twoich pracowników, a także Twoje. Początkowo mogą być to problemy z koncentracją, później alergie i przewlekły katar. Ostatecznie trudności z oddychaniem i choroby płuc, które mogą skończyć się wielomiesięcznymi zwolnieniami lekarskimi. Warto wiec zadbać o jakość swojego powietrza poprzez regularne czyszczenie wentylacji i badanie jakości powietrza. Firma Brawent posiada odpowiednie doświadczenie i sprzęt, dzięki czemu na pewno spełnimy Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *