W spawalni konieczne jest zastosowanie wentylacji przemysłowej – praca w nieodpowiednich warunkach może odbić się negatywnie na zdrowiu specjalisty. Kluczowe jest przemyślane zaprojektowanie, a później też konserwowanie i czyszczenie instalacji wentylacyjnej. Jak dbać o wentylację w spawalni? Sprawdź wskazówki!

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Czyszczenie wentylacji w hali spawalniczej

Prawidłowa wentylacja to przede wszystkim czysta wentylacja. Do odpowiedniej dbałości o nią obligują nas przepisy prawa budowlanego. To, co jednak jest istotne to fakt, że czyszczenie wentylacji w hali spawalniczej powinno być dostosowane do metody spawania, a także zastosowanych materiałów czy stanu powierzchni przedmiotu. Systematyczne i odpowiednie czyszczenie instalacji, kanałów i przewodów wentylacyjnych przekłada się na bezpieczeństwo pracowników. Niemniej nie należy tego czynić na własną rękę. Konieczne jest skorzystanie z pomocy firmy, która specjalizuje się w pracach konserwacyjnych i porządkowych systemów wentylacyjnych.

czyszczenie wentylacji w spawalni

Odciąg stanowiskowy w spawalni powinien być zlokalizowany możliwie najbliżej miejsca powstawania zanieczyszczeń, dzięki czemu doskonale pochłania większość z nich. Gdy odciąg będzie zawodził, mocno obciążona zostanie wentylacja ogólna. Ważne jest zatem regularne i prawidłowe ich czyszczenie. W ekstremalnych sytuacjach może bowiem dojść do awarii sprzętu, co przełoży się na koszty naprawy czy nawet czasowe wyłączenie stanowiska pracy z użytku.

jak czyścić wentylacje w spawalni

W BRAWENT dostosowujemy metody działania do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Ustalamy czyszczenie wentylacji w hali spawalniczej w dogodnym terminie, działamy wedle ustaleń i niezwykle skrupulatnie. Uwzględniamy stopień zabrudzenia, jak i rodzaj zanieczyszczeń kanałów wentylacyjnych. Niekiedy najskuteczniejsza okazuje się metoda sucha, innym razem (np. przy tłustych zanieczyszczeniach), pracujemy z wykorzystaniem mokrej metody. W tym drugim wariancie stosujemy wysokie ciśnienie oraz środki chemiczne, dedykowane do tego typu prac.

Dlaczego czyszczenie wentylacji w spawalni jest ważne

W halach spawalniczych ilość zanieczyszczeń jest znacząca, a te mogą prowadzić do chorób układu oddechowego, nerwowego czy pokarmowego fachowców. W powietrzu unoszą się nie tylko cząsteczki po spawaniu, ale też różne substancje stałe i gazowe. Powstają one wskutek czyszczenia, cięcia termicznego czy szlifowania. W związku z tym, że są maleńkie (częściej mniejsze niż 1 mikron), to stanowią spore zagrodzenie dla człowieka – mogą poprzez pęcherzyki płucne dostawać się do krwioobiegu, stanowiąc spore zagrożenie dla człowieka. Szczególnie, że w pyle spawalniczym nierzadko też znajdują się związki rakotwórcze czy alergizujące.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Gdzie szukać specjalistów od czyszczenia wentylacji w halach spawalniczych?

Czyszczenie wentylacji w spawalni powinno być oddane w ręce profesjonalnej firmy, która dysponuje odpowiednim doświadczeniem, ale i zapleczem technicznym. Specjaliści będą w stanie przeprowadzić inspekcję i dostosować metodę działania do potrzeb firmy, co przełoży się na skuteczność. Czyszczenie kanałów wentylacyjnych w hali spawalniczej jest bardzo pracochłonne i wymaga ostrożności oraz dokładności, dlatego warto to zadanie powierzyć firmie z bogatym portfolio. Poznaj lepiej usługi BRAWENT i dowiedz się, jak w Twojej firmie zadbamy o bezpieczną i komfortową pracę zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *