Odkurzanie hal produkcyjnych bywa skomplikowane, jeśli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w halach produkcyjnych znajduje się wiele elementów, do których trudno dotrzeć, a jednocześnie same zabrudzenia bywają trudne do usunięcia. Samego czyszczenia hal produkcyjnych nie można również pominąć, ponieważ może mieć to negatywny skutek na zdrowie pracowników, a w niektórych wypadkach może również doprowadzić do powstania pożaru. Przeczytajcie więcej na ten temat w naszym artykule.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Odkurzanie hal produkcyjnych
2. Po co odkurzać hale produkcyjne?
3. Czyszczenie hal i magazynów

Odkurzanie hal produkcyjnych

Odkurzanie hal produkcyjnych nie jest tylko kwestią estetyki. Jest ono przede wszystkim wymagane ze względu na przepisy BHP. Kurz, smar, inne drobnoustroje mogą mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia wszystkich osób, które przebywają wiele godzin w halach produkcyjnych. Może to skutkować między innymi chorobami układu oddechowego, alergiami czy problemami ze skórą. Często pracownicy, którzy przebywają w takich pomieszczeniach są znacznie mniej efektywni. Jeśli nie czyścimy hal produkcyjnych regularnie, możemy doprowadzić również do powstania pożaru. Drobinki kurzu bywają bowiem łatwopalne i szybko mogą doprowadzić do pojawienia się iskry. Jednocześnie mogą też doprowadzić do przecierania się maszyn.

Aby odkurzanie hal produkcyjnych było efektywne należy posiadać odpowiedni sprzęt, który pozwoli nam usunąć zabrudzenia znajdujące się zarówno nisko, jak i pod sufitem. W tym celu wykorzystuje się między innymi teleskopowe rury, odkurzacze przemysłowe, a także specjalistyczne końcówki. Należy dodać, że zazwyczaj stosowane są również metody mokre, które polegają na wykorzystaniu odpowiednich środków chemicznych i wody pod wysokim ciśnieniem. W tym celu możliwe jest usunięcie zarówno drobnoustrojów, jak i tłustych plam.

Po co odkurzać hale produkcyjne?

Odkurzanie hal produkcyjnych jest jednym z podstawowych warunków, które należy spełnić, by hala mogło przejść pomyślnie audyt ISO. W przypadku obiektów o takich gabarytach wykorzystywane są specjalistyczne odkurzacze przemysłowe, które posiadają ogromną moc ssące. Dodatkowo są one wyposażone w długie, teleskopowe rury, a także zestaw wielu końcówek.

To właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu ekipa sprzątająca jest w stanie dotrzeć nawet do najbardziej niedostępnych miejsc w hali magazynowej. Warto pamiętać, że odkurzając hale produkcyjne można usunąć przede wszystkim zabrudzenia stałe w postaci kurzu i drobnych cząsteczek. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko pożarowe, a także choroby układu oddechowego u pracowników. W przypadku tłustych zabrudzeń konieczne jest natomiast oczywiście zastosowanie metod mokrych.

Czyszczenie hal i magazynów

Odkurzanie hal i magazynów odbywa się zazwyczaj podczas przestoju w pracy, jednak wiele zakładów nie może sobie na to pozwolić. Każdy dzień przerwy generuje bowiem ogromne straty dla właściciela hali. Na szczęście profesjonalne firmy sprzątające są w stanie przeprowadzić czyszczenie również wtedy, gdy hala produkcyjna trwa.

Każde czyszczenie hal i magazynów musi być poprzedzone inspekcją, a także rozmową z osobami, które zarządzają budynków. Pozwala to na analizę stopnia, jak i rodzaju zabrudzenia, a także na dobranie właściwej metody czyszczenia. Jednocześnie tego typu konsultacje umożliwiają dobranie odpowiedniego harmonogramu pracy, który pozwoli na najbardziej efektywne usunięcie zabrudzeń przy jak najmniejszej uciążliwości dla wszystkich pracowników, którzy aktualnie znajdują się w obiekcie.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Jeśli chcą Państwo uzyskać najlepszy efekt, to konieczne jest postawienie na osoby z odpowiednim doświadczeniem i profesjonalnym sprzętem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *