Niemal każdy właściciel zakładu przemysłowego wie o tym, że czyszczenie kanałów wentylacyjnych to absolutna konieczność. Wynika to nie tylko z odpowiednich przepisów, troski o zdrowie pracowników, lecz również z uwagi na ryzyko wystąpienia pożaru. Niektórzy pracodawcy uważają, że czyszczenie kanałów wentylacyjnych można zlecić własnym pracownikom. Nie jest to jednak najlepszy pomysł, ponieważ niewiele zakładów posiada wyspecjalizowany sprzęt, a sami pracownicy zwykle nie mają również odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, by zrobić to w sposób właściwy. Komu więc zlecić czyszczenie wentylacji? Jak często je wykonywać i na co zwrócić uwagę? Wszystkiego dowiecie się z poniższego tekstu!

Kanały wentylacyjne – kiedy warto je wyczyścić?

Zanim odpowiemy na pytanie, komu zlecić czyszczenie wentylacji, należy powiedzieć, kiedy powinno się o tym pomyśleć. To wbrew pozorom nie takie proste. To, kiedy wentylacja jest niezdolna do prawidłowego funkcjonowania zależne jest bowiem od bardzo wielu czynników. Jednym z nich jest oczywiście charakter pracy, który wykonywany jest w danym pomieszczenie czy jakość powietrza. Wiele osób zaleca wykonywania przeglądów raz na rok lub dwa lata. Czy jednak istnieje obiektywny sposób, by stwierdzić, kiedy należy zamówić czyszczenie wentylacji?

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Czyszczenie wentylacji - zaletyKonieczne jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, jak kanały wentylacyjne funkcjonują. Z czasem możemy zauważyć pewne znaki, które powinny nas skłonić do zamówienia specjalistycznej ekipy. Czym więc się kierować? Już tłumaczymy! Instalacja wentylacyjna, która funkcjonuje w sposób nieprawidłowy zaczyna wydawać głośne dźwięki i jednocześnie nie jest w stanie odpowiednio filtrować powietrza, co prowadzi do pojawienia się zaduchu w pomieszczeń, w których wcześniej go nie było. Elementem, na który również warto zwrócić uwagę jest ponadto wzrost opłat za energię elektryczną, który jest wynikiem nieprawidłowego funkcjonowania wentylacji mechanicznej.

Komu zlecić czyszczenie kanałów wentylacyjnych?

Czyszczeniem kanałów wentylacyjnych zajmują się wyspecjalizowane firmy. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na opinie poprzednich klientów, a także doświadczenie. Firmy takie jak Brawent mogą pochwalić się pracownikami z wieloletnim doświadczeniem, a także sprzętem, który pozwala na prawidłowe przeprowadzenie inspekcji, a także skuteczne czyszczenie wentylacji.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Firma, którą Państwo wybiorą, powinna być w stanie dopasować odpowiednią metodę czyszczenia do zastanego stanu zabrudzenia instalacji. Najczęściej wybierana jest metoda sucha, która charakteryzuje się skutecznością i szybkością. Nie jest ona jednak wystarczająca w przypadku tłustych zanieczyszczeń. W takich wypadkach profesjonalne firmy wybierają metodą mokrą, która oparta jest na wykorzystaniu specjalistycznych środków chemicznych. Warto pamiętać o wykonaniu inspekcji pousługowej, dzięki której będą mogli Państwo ocenić jakość wykonanej usługi. W niektórych przypadkach może być konieczne powtórzenie czyszczenia lub dodatkowo wykonanie dezynfekcji kanałów wentylacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *