Ozonowanie pomieszczeń Zielona Góra to coraz popularniejsza usługa w coraz większej liczbie obiektów, a także środkach komunikacji. Powód takie stanu jest oczywiście łatwy do zdefiniowania – jest nim pandemia koronawirusa w naszym kraju, jak i na świecie. Samo ozonowanie to bardzo wydajna i skuteczna forma dezynfekcji, która pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa osób w zamkniętych pomieszczeniach, a więc pracowników czy petentów w budynkach użyteczności publicznej.

We wcześniejszym okresie ozonowanie było raczej przewidziane do zastosowań medycznych lub do kompleksowo czyszczenia klimatyzacji. Nowe czasy wymagają jednak nowych rozwiązań. Przeczytaj więcej na temat ozonowania pomieszczeń w Zielonej Górze i nie tylko.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Ozonowanie pomieszczeń Zielona Góra
2. Ozonowanie biur i magazynów w Zielonej Górze
3. Ozonowanie budynków przy koronawirusie w Zielonej Górze

Ozonowanie pomieszczeń Zielona Góra

Jeśli zastanawiasz się nad przeprowadzeniem ozonowania pomieszczeń w Zielonej Górze w celu zapewnienia bezpieczeństwa swoim pracownikom lub osobom przebywającym w Twoim obiekcie, to musimy przyznać, że jest to bardzo dobry pomysł. Czy jednak wiesz, dlaczego ozonowanie może okazać się skuteczniejsze i bardziej ekonomiczne niże inne metody dezynfekcji? Już tłumaczymy!

Odpowiednia dezynfekcja przestrzeni publicznej jest szczególnie istotna w przypadku dużych miastach, takich jak Zielona Góra. Skupiska ludzkie w takich lokalizacjach charakteryzują się bowiem znacznie większym zagęszczeniem i jeden zakażony, który pozostawi cząsteczki wirusy na jakiejkolwiek przestrzeni lub po prostu w powietrzu, może doprowadzić do całej serii kolejnych zakażeń i to w krótkim czasie.

Czy jednak zwykła dezynfekcja, wykorzystująca płyn na bazie alkoholu, nie jest w tym wypadku skuteczna? Przecież stosujemy ją do przestrzeni płaskich, korzystamy z płynnym dezynfekcyjnych do dłoni. Okazuje się, że w przypadku większych przestrzeni jest to proces niemal niemożliwy do przeprowadzania, a z całą pewnością mozolny. Wiele zakamarków i przestrzeni jest bowiem skrajnie trudno dostępnych dla szmatki z płynem na bazie alkoholu.

Właśnie w takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest ozonowanie pomieszczeń, które znane jest między innymi z dezynfekcji karetek czy naszej klimatyzacji. Cząsteczki ozonu, które są mikroskopijne, mają możliwości dotarcia wszędzie. Mogą dzięki temu poradzić sobie z wirusami, grzybami, alergenami czy bakteriami.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Warto jednak w tym miejscu wspomnieć o bardzo istotnej kwestii. Ozonowanie nie powinno być przeprowadzane przez osoby, które nie są do tego zadania przeszkolone, a także nie posiadają odpowiedniego wyposażenia. Specjaliści są w stanie dobrać właściwą dawkę ozonu, odpowiednio odgrodzić od siebie pomieszczenia, by proces był skuteczny, a także są świadomi wszystkich środków bezpieczeństwa, które należy zachować.

Należy bowiem pamiętać, że o ile ozonowanie jest procesem bezpiecznym, to sam ozon w niewłaściwych rękach może być szkodliwy dla zdrowia. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że profesjonaliści, tacy jak w firmie Brawent, będą w stanie zadbać również o swoje bezpieczeństwo. Do wielu zakażeń koronawirusem dochodzi bowiem podczas nieprawidłowego ściągania kombinezonów ochronnych.

Ozonowanie biur i magazynów w Zielonej Górze

Ozonowanie biur i magazynów w Zielonej Górze jest również coraz chętniej zamawianą usługą. Warto tu wspomnieć jednak o tym, jak dokładnie przebiega cały proces ozonowania i czym się charakteryzuje. Należy tu powiedzieć przede wszystkim o tym, że ozonowanie jest bardzo skuteczne i jednocześnie ekologiczne. Dodatkowo pozwala na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów w biurach i magazynach, co fachowo nazywa deodoryzacją.

Cząsteczki ozonu wchodzą bowiem  reakcję z cząstkami organicznymi i je neutralizują. Jednocześnie pozbywamy się również szkodliwych i uciążliwych alergenów. Sam ozon to składnik, który naturalnie występuje w środowisku. Jest to bowiem trójatomowy tlen, który możemy powiązać z przyjemnym, rześkim zapachem, który pojawia się po burzy. Warto nadmienić, że do ozonowanego obiektu można wrócić już po dwóch godzinach.

Ozonowanie jest skuteczne, ponieważ pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków i jednocześnie oczyszcza powietrze, a także wszelkiego rodzaju powierzchnie ze szkodliwych patogenów. Należy jednak mieć na uwadze, że proces powinien być regularnie powtarzany.

Ozonowanie budynków przy koronawirusie w Zielonej Górze

Nie zawsze jednak ozonowanie jest przeprowadzane w niewielkich pomieszczeniach czy biurach. Często zdarza się, że należy takiej dezynfekcji poddać cały obiekt. Co w takim przypadku? Jest to oczywiście możliwe, ale należy ozonować każde pomieszczeń osobno, zapewniając odpowiednie stężenie omawianego gazu.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Aby mieć pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony prawidłowo, szybko i skutecznie, warto postawić na firmę Brawent, w której pracują doświadczeni specjaliści w zakresie dezynfekcji i ozonowania. Zlecając nam to zadania, z całą pewnością zwiększysz bezpieczeństwo wszystkich osób, które przebywają w Twoi obiekcie. Umów się już dziś na ozonowanie pomieszczeń w Zielonej Górze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *