Czyszczenie wentylacji na wysokości Zielona Góra to bardzo często poszukiwana usługa ze względu na sporą ilość nowo powstających obiektów przemysłowych o dużych gabarytach. Sprawna wentylacja w takich obiektach jest niezwykle istotna zew względu ogromne zanieczyszczenia. Niestety, niewiele firm świadczy usługi odpowiedniej jakości, które sprzyjają zachowaniu bezpieczeństwa pracowników, jak i sprzętu. Warto więc wiedzieć, jak wybrać odpowiednią firmę do czyszczenie wentylacji w Zielonej Górze. Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Czyszczenie wentylacji na wysokości w Zielonej Górze
2. Wysokościowe czyszczenie wentylacji w Zielonej Górze
3. Czyszczenie kanałów wentylacyjnych na wysokości w Zielonej Górze
4. Słowo o metodach

Czyszczenie wentylacji na wysokości w Zielonej Górze

To, w jaki sposób będzie przebiegało czyszczenie wentylacji na wysokości, zależeć może od wielu czynników, wśród których z całą pewnością należy wymienić wysokość danego pomieszczenia, a także stopień i rodzaj zabrudzenia. W przypadku obiektów powyżej 9 metrów wysokości polskie prawo wymaga zamontowania wentylacji mechanicznej. Wyczyszczenie takiej wentylacji wymaga więc jeszcze większego doświadczenia, jak i specjalistycznego sprzętu.

W przypadku takiej usługi wymieniane są zazwyczaj filtra, a także czyszczona jest jednostka centralna. Należy pamiętać oczywiście o tym, że czyszczenie wspomnianych elementów jest również znacznie bardziej niebezpieczne, ponieważ odbywa się na sporych wysokościach. Pracownicy, którzy wykonują te usługę powinni posiadać wysokiej klasy sprzęt alpinistyczny i odpowiednie umiejętności, by wszystko przebiegło sprawnie i bezpiecznie.

Wysokościowe czyszczenie wentylacji w Zielonej Górze

W wielu przypadkach czyszczenie wentylacji w Zielonej Górze, jak i innych miejscowościach, wiążę się z dłuższym okresem wykonania usługi. Należy tu bowiem zaznaczyć, że konieczne jest odpowiednie przygotowanie całego procesu. W tym przypadku będzie to między innymi zamocowanie uprzęży lub wprowadzenie specjalistycznych podnośników, dzięki którym pracownicy będą w stanie dotrzeć do miejsc trudno dostępnych. Jeśli chodzi natomiast o sam proces czyszczenie, to przebiega on zazwyczaj standardowo.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Pierwszym etapem podczas czyszczenia wentylacji jest przeprowadzenie szczegółowej inspekcji. Zazwyczaj odbywa się to z użyciem profesjonalnych robotów, do których przymocowane są czułe kamery i światło. Nagranie z kamer służy do oceny rodzaju, jak i stopnia zabrudzenia. W niektórych przypadkach, gdy przewody wentylacyjne są niewielkich rozmiarów, konieczne skorzystanie ze znacznie mniejszych instrumentów, czyli kamer endoskopowych. Dzięki uzyskanym wynikom możliwej jest dobranie odpowiedniej metody czyszczenia. W przypadku tłustych zabrudzeń zazwyczaj wybierana jest metoda mokra.

Dla pozostałych zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest metoda sucha. Każda profesjonalna firma, która para się czyszczeniem wentylacji na wysokości po wykonanej usłudze przeprowadza inspekcję końcową. Dzięki temu możliwe jest ocenienie jakości czyszczenia. W niektórych przypadkach wymagana będzie oczywiście poprawka.

Czyszczenie kanałów wentylacyjnych na wysokości w Zielonej Górze

W przypadku takiej usługi jak czyszczenie kanałów wentylacyjnych konieczne jest posiadanie odpowiedniego doświadczenia. Jest to szczególnie wymagane w tym przypadku ze względu na fakt, że specjaliści powinni mieć wiedzę dotycząca samego procesu czyszczenia, jak i pracy na wysokości, by całość usługi przebiegła nie tylko sprawnie, ale i bezpiecznie. Tak jest między innym w przypadku firmy Brawent, która od lat zajmuje się tego rodzaju zlecenia.

Firma może pochwalić się doświadczonymi pracownikami, jak i wysokiej klasy sprzętem, który umożliwia kompleksowe czyszczenie nawet bardzo skomplikowanych systemów wentylacyjnych. Pracownicy często korzystają ze specjalistycznych rur teleskopowych, które pozwalają na dotarcie do wysoko umieszczonych elementów bez potrzeby rozstawiania rusztowaniach. Na ich końcach znajduje się kamera, która umożliwia zobaczenia zabrudzeń pod każdym kątem.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Słowo o metodach

Nie w każdym przypadku jest to oczywiście rozwiązanie wystarczająca. W niektórych sytuacjach wymagane jest bowiem zastosowanie metody mokrej, która wymaga większego zaangażowania sprzętu. Warto w tym miejscu pokrótce opowiedzieć o tych dwóch metodach. Metodę suchą stosuje się w większości przypadków ze względu na jej szybkość i niższy koszt.

Jest ona idealnym rozwiązaniem, gdy nie mamy do czynienia z wielkimi lub tłustymi zabrudzeniami. Polega ona na mechanicznym usunięciu zabrudzeń z użyciem elektrycznych szczotek i odessaniu ich z użyciem odkurzaczy przemysłowy. W przypadku prac wysokościowych możliwe jest zastosowanie wspomnianych wcześniej rur teleskopowych.

Jeśli mamy natomiast do czynienia z tłustymi zabrudzeniami, to konieczne jest zastosowanie metody mokry. W przeciwnym wypadku szczotki będą jedynie rozmazywały zabrudzenia po ściankach kanałów wentylacyjnych. Metoda mokra polega na wykorzystaniu środków chemicznych i wody lub pary pod wysokim ciśnieniem. Należy pamiętać, że w tym przypadku konieczne jest profesjonalne przygotowanie całego obiektu, by zapobiec wyciekom.

Zapewne wielu z Was jest zainteresowanych kosztem takiej usługi. Jest on oczywiście zależny od wielkości obiektu, a także od rodzaju i stopnia zabrudzenia. Pewne jest natomiast to, że warto stawiać na specjalistów, po których nikt nie będzie musiał powtarzać jeszcze wykonanej usługi.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *