Odkurzanie na wysokościach i w miejscach trudno dostępnych wymaga specjalistycznego sprzętu, odpowiednich umiejętności, a nierzadko również stosownych zezwoleń do prac wysokościowych. Planujesz prace porządkowe? Szukasz specjalistów od odpylania i odkurzania? Sprawdź poradnik przygotowany przez ekspertów Brawent poznaj najważniejsze informacje na ten temat!

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Odkurzanie na wysokości

Nieodkurzane wyższe partie hal produkcyjnych, biur, sklepów, warsztatów powodują nadmierne przenoszenie kurzu po zakładzie pracy, co może mieć wpływ na jakość pracy oraz na zdrowie pracowników. Tak samo, jak ważne jest regularne dbanie o czystość w firmie w przyziemnych strefach, tak też istotne jest dbanie o porządek w trudno dostępnych, wysoko zlokalizowanych miejscach.

odkurzanie na wysokościach z Brawent

Planując odkurzanie na wysokości, czeka nas szereg wyzwań, którym musimy sprostać. Najczęściej są to:

 • brak odpowiedniego sprzętu,
 • brak umiejętności i doświadczenia,
 • brak odpowiednich środków ochrony indywidualnej,
 • brak uprawnień do pracy na wysokościach (stosowne badania lekarskie oraz orzeczenie o braku przeciwwskazań do pracy na wysokości pow. 3 m).

Rozwiązanie tych problemów może nastąpić na wiele sposobów – od zakupu odpowiednich urządzeń i akcesoriów, po zatrudnienie osób z odpowiednim doświadczeniem i uprawnieniami. Działania te oznaczają oczywiście sporą inwestycję i nadwyrężają budżet przedsiębiorstwa. W związku z tym znakomita większość firm decyduje się na oddelegowanie tego zadania ekspertom i zatrudnia firmy, które specjalizują się w pracach porządkowych na wysokościach.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Odkurzanie na wysokościach – przebieg prac

Odkurzanie na wysokościach może przebiegać na różne sposoby – z gruntu lub z wykorzystaniem specjalnych podnośników. Nasza firma stosuje połączenie jednej i drugiej opcji, aby zapewnić Państwu możliwie najskuteczniejsze działania.

Odkurzanie na wysokościW pracy wykorzystujemy między innymi lekkie systemy rur do odkurzania na wysokości, dzięki czemu śmiało możemy wykonać znaczną część prac bez drabin, podestów, rusztowań i podnośników. Jeśli jednak okaże się, że niektóre elementy wymagają działań na wysokości – nasi specjaliści posiadają odpowiednie uprawnienia, dzięki czemu mogą dokończyć prace za pomocą podnośników i innych sprzętów.

Przy każdym zleceniu najpierw rozmawiamy z Klientem, wsłuchujemy się w potrzeby i przeprowadzamy audyt. Następnie wykonujemy obszerną dokumentację zdjęciową i przedstawiamy plan działania wraz z kosztorysem. W każdym zleceniu stawiamy na jakość i bezpieczeństwo – zarówno, gdy wykonujemy czyszczenie wentylacji, jak i odkurzanie na wysokości. Zapytaj też o czyszczenie wentylacji.

Specjaliści od odpylania i odkurzania na wysokości

W Brawent zajmujemy się pracami związanymi z odkurzaniem i odpylaniem wewnątrz i na zewnątrz budynków. Nasi specjaliści czyszczą z wykorzystaniem specjalistycznych sprzętów i akcesoriów:

  • strefy podsufitowe,
  • konstrukcje stalowe,
  • elementy oświetlenia,
  • przewody wentylacyjne,
  • linie produkcyjne,
  • gzymsy, rynny, daszki, rury spustowe,
  • systemy wentylacyjne,
  • inne, trudno dostępne i wysoko zlokalizowane miejsca.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Jeśli poszukujesz ekspertów, którzy wykonają dla Ciebie prace porządkowe na wysokościach – zapraszamy do kontaktu! Działamy na terenie całego kraju. Gwarantujemy terminowe, rzetelne i w pełni profesjonalne działania, z uwzględnieniem wszelkich kwestii bezpieczeństwa. Realizujemy zlecenia dla firm, szkół, hal sportowych, instytucji kulturalnych, a także innych placówek oraz Klientów indywidualnych. Z pewnością pomożemy również Tobie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *