Jeśli zastanawiasz się, jaka jest cena czyszczenia wentylacji i od czego zależy, to bardzo dobrze trafiłeś. W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wycenie, a także będziesz świadomy, o czym warto pamiętać przy wyborze profesjonalnej firmy zajmującej się tego rodzaju usługami. Musisz pamiętać, że czyszczenie wentylacji powinieneś wykonywać regularnie nie tylko ze względu na to troskę o zdrowie swoich pracowników, ale także w celu uniknięcia ryzyka powstania pożaru czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

Na wstępie warto zaznaczyć to, że cena czyszczenia wentylacji to niewielki koszt w porównaniu z możliwymi stratami, jakie możemy ponieść, jeśli zaniedbamy swoje obowiązku. Utrata drogiego sprzętu, a także problemy zdrowotne naszych pracowników mogą generować ogromne koszty, których nie warto ponosić. Warto więc regularnie, raz w roku kontrolować stan swoich kanałów wentylacyjnych. Dzięki temu również nasza wentylacja będzie służyć nam znacznie dłużej w dobrej kondycji.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Od czego zależy cena czyszczenia wentylacji?

Dość łatwo się domyślić, że jednym z podstawowych elementów wyceny usługi czyszczenia wentylacji będą jej gabaryty. Warto tu pamiętać również o rodzaju zabrudzeń przemysłowych, z jakimi będzie musiała zmierzyć się ekipa czyszcząca. Im jest on trudniejszy do usunięcia, tym cena będzie większa.

Kolejnym aspektem, na który koniecznie należy zwrócić uwagę jest oczywiście przeznaczenie systemu wentylacyjnego. Jeśli wentylacja wykorzystywana jest w pomieszczenia, które wymagają sterylnych warunków jak szpitale czy laboratoria, to również koszt jej czyszczenie będzie większy, ponieważ niezbędne będzie także przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji.

Jak wielkość wentylacji wpływa na cenę jej czyszczenia?

Im więcej metrów kanałów wentylacyjnych, tym więcej środków, jak i czasu pracowników będzie musiało zostać skonsumowanych w trakcie jej czyszczenia. Jest to stwierdzenie prawdziwe zarówno w przypadku metody mokrej, jak i suchej. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku metody mokrej dochodzi jednak koszt użytych środków chemicznych. Wielkie zakłady produkcyjne, w których występują trudne w usunięciu zabrudzenia muszą się więc liczyć z większym kosztem.

Stopień i rodzaj zabrudzenia a cena czyszczenia wentylacji

Jeśli zabrudzenie jest niewielkie możliwe jest zastosowanie metody suchej, która w wielkim uproszczeniu polega na mechanicznym oderwaniu i odessaniu zabrudzenia. Jeśli jednak zabrudzenie jest poważniejsze lub jest tłuste, niezbędne będzie zastosowanie metody mokrej. W tym przypadku znacznie dłużej trwa samo przygotowanie instalacji, ponieważ konieczne jest zabezpieczenie jej przed możliwymi wyciekami. Sam koszt środków chemicznych w takich przypadkach stanowi zauważalną część wszystkich kosztów.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Cena czyszczenia przeznaczenie wentylacji

Jednym z najważniejszych zadań wentylacji jest dostarczenie czystego i chłodnego powietrza do wszystkich pomieszczeń. W niektórych przypadkach wymagania mogą być jednak znacznie wyższe. Tak jest z całą pewnością w pomieszczeniach szpitalnych czy laboratoriach, gdzie drobnoustroje mogą przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia osób chorych lub wpłynąć na wynika testowanych próbek.

W takich wypadkach standardy muszą być znacznie wyższe i niezbędne jest przeprowadzenie kontroli czystości powietrza, a następnie dobranie odpowiednich środków, które pozwolą usunąć zastane bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy. W przypadku zwykłych pomieszczeń przemysłowych ten etap jest zazwyczaj pomijany, a więc koszt jest niższy.

Jak często czyścić kanały wentylacyjne?

To jedno z pytań, które koniecznie trzeba sobie zadać. Niestety nie ma na nie uniwersalnej odpowiedzi. Istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na to, jak często powinniśmy czyścić naszą instalację wentylacyjną. W większości przypadków wystarczające będzie przeprowadzania corocznych kontroli i stosowanie się do wytycznych, które zostaną nam przekazane. Jeśli jednak nasz zakład przemysłowy generuje wyjątkowo duży stopień zanieczyszczeń, to możliwe, że konieczne będzie przeprowadzanie częstszych kontroli.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Istnieją ponadto sygnały, które mogą zasugerować nam, że koniecznie powinniśmy przeprowadzić czyszczenie wentylacji. Jednym z nich jest z całą pewnością zaduch i głośna praca maszyn. Niedrożna instalacja pobiera ponadto znacznie więcej energii elektrycznej, więc warto sprawdzać swoje rachunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *