Ozonowanie pomieszczeń w Wielkopolsce staje się w ostatnich miesiącach coraz bardziej popularne. Wynika to oczywiście z rozwijającej się w naszym kraju pandemii. Ozonowanie do niedawna było jeszcze wykorzystywane w celu usuwanie grzybów, bakterii, wirusów i alergenów z klimatyzacji samochodowych, a także obiektów medycznych.

Obecnie pozwala na szybką i skuteczną dezynfekcję zamkniętych przestrzenie. Jeśli zastanawiasz się nad zamówieniem tego rodzaju usługi, to z poniższego artykułu dowiesz się, w jaki sposób przebiega i jak wybrać firmę, która przeprowadzi ją w sposób profesjonalny.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Ozonowanie pomieszczeń w Wielkopolsce
2. Ozonowanie biur i magazynów w Wielkopolsce
3. Ozonowanie budynków przy koronawirusie w Wielkopolsce

Ozonowanie pomieszczeń w Wielkopolsce

Być może zastanawiasz się, czy usługa ozonowania pomieszczeń jest warto Twojej uwagi, a także, czy można wykonać ją samodzielnie, czy może jednak lepiej zlecić ja profesjonalnej firmie. Województwa, takie jak Wielkopolska z dużymi skupiskami ludności w największych miastach to doskonałe warunki do transmisji wirusa.

Można tu znaleźć mnóstwo biur, budynków użyteczności publicznej, a także obiektów przemysłowych. W wielu przypadkach stosowane są rozwiązania dezynfekcyjne oparte na płynach z alkoholem, które są oczywiście skuteczne, jednak posiadają wiele mankamentów. Przede wszystkim nie jesteśmy w ten sposób w stanie dotrzeć do każdego zakamarka pomieszczeń. Ponadto w przypadku większych pomieszczeń byłoby to zadanie bardzo czasochłonne.

W takich przypadkach warto skorzystać z ozonowania, do którego wykorzystywanego są trójatomowe cząsteczki tlenu. Radzą sobie one z każdą powierzchnią, docierają w każdy zakamarek, a jednocześnie dezynfekują powietrze. Ozon radzi sobie z grzybami, alergenami, bakteriami, a co szczególnie istotne w obecnym czasie, również z wirusami. Warto nadmienić, że neutralizuje on również rozkładające się cząsteczki organiczne, pozostawiając świeży zapach w pomieszczeniu.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Należy jednak pamiętać, że skuteczność ozonu, jak i jego bezpieczeństwo jest zależne oczywiście od doświadczenia i wiedzy odpowiednich specjalistów. Ten związek występuje oczywiście w naturze, jednak dobranie zbyt dużej dawki może by szkodliwe dla osób, które później będą przebywały w zdezynfekowanych pomieszczeniach. Zbyt niska dawka nie zapewni natomiast skuteczności. Do rozpylania tego środka warto więc wynająć firmę, które będzie w stanie wykonać cały proces szybko, sprawnie i bezpiecznie. Przykładem jest tu z całą pewnością Brawent, który może pochwalić się doświadczonymi specjalistami, jak i wysokiej klasy sprzętem niezbędnym do wykonywania ozonowania.

Ozonowanie biur i magazynów w Wielkopolsce

Bardzo często ozonowaniu poddawane są obecnie biura i magazyny. Jak wspomnieliśmy jest to usługa szybka, bezpieczna i skuteczna. Jak jednak dokładnie jest przeprowadzana? Ten ekologiczny i bezpieczny sposób dezynfekcji pomieszczeń przyczynia się do usunięcia grzybów, wirusów, bakterii, alergenów, a także cząsteczek organicznych. Te ostatnie odpowiedzialne są za nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu efektem ubocznym ozonowania jest świeży zapach w pomieszczeniach.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Za pomocą zamgławiaczy rozpylany jest w zamkniętych pomieszczeniach ozon w odpowiednim stężeniu. Wszystkie osoby, które biorą udział w tym procesie są zabezpieczone poprzez specjalne kombinezony, maseczki, rękawiczki i gogle. Co istotne, muszą oni również te elementy zabezpieczenia ściągnąć w odpowiedni sposób, by zadbać o swoje bezpieczeństwo. To kolejny powód, dla którego nie warto tego wykonywać samodzielnie. Po prawidłowo przeprowadzonej dezynfekcji należy odczekać około dwóch godzin. Po tym czasie pracownicy mogą wrócić do środka. Zabieg najlepiej powtarzać regularnie, by zadbać o zdrowie i życie swoich pracowników w czasie pandemii.

Ozonowanie budynków przy koronawirusie w Wielkopolsce

W przypadku większych obiektów również możliwe jest przeprowadzenie ozonowania. W takim przypadku cały proces będzie trwał oczywiście dłużej, ponieważ obiekt musi być ozonowany pomieszczenie po pomieszczeniu. Należy ponadto zadbać o odpowiednie odizolowanie pomieszczeń od siebie, by zapewnić prawidłowe stężenie gazu. Pamiętajmy o tym, że aby ozonowanie było skuteczne i bezpieczne powinniśmy wynająć profesjonalistów. Firma Brawent zdecydowanie do takiego grona zależy. Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *