Dezynfekcja pomieszczeń w Poznaniu, jak i w całej Polsce należy obecnie do najbardziej poszukiwanych usług przez właścicieli powierzchni biur, hal czy innych obiektów, w których przebywa większa grupa ludzi. Wynika to przede wszystkim z faktu zaistnienia pandemii koronowirusa, która dotknęła cały świat.

Jeszcze niedawno tego rodzaju usługi były zamawiane głównie przez branżę medyczną i laboratoryjną, jednak obecnie nie ma sektora, w którym specjalistyczna dezynfekcja pomieszczeń nie byłaby wymagana. O czym więc warto wiedzieć, wybierając specjalistów od dezynfekcji pomieszczeń w Poznaniu? Dowiesz się tego z poniższego tekstu.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Dezynfekcja pomieszczeń Poznań
2. Dezynfekcja poprzez zamgławianie środkiem virusolve+
3. Dezynfekcja budynków przy koronawirusie

Dezynfekcja pomieszczeń Poznań

Czy dezynfekcja pomieszczeń w Poznaniu to skomplikowane zadanie, do którego wykonania wymagane jest zatrudnienie profesjonalnej firmy? Na pewno wielu właścicieli budynków, hal czy biur się nad tym zastanawia. Powszechna jest bowiem wiedza, że umycie rąk mydłem i zdezynfekowanie ich następnie środkiem o wysokim stężeniu alkoholu neutralizuje koronawirusa. W teorii wydaje się to proste, jednak nie jesteśmy w stanie dotrzeć w ten sposób do wszystkich zakamarków w pomieszczeniu. Zapytaj też o czyszczenie wentylacji dostępne w ofercie brawent.pl

Wykonując takie czynności samodzielnie, bez odpowiedniego zabezpieczenia sami narażamy się też na bezpieczeństwo. Z tego względu lepiej jest zlecić takie zadanie profesjonalnej ekipy od dezynfekcji, która za pomocą zamgławiania lub ozonowania oczyści całość pomieszczenia ze szkodliwych wirusów, bakterii czy alergenów, pozostawiając czyste powietrze. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, czym charakteryzują się te metody.

Dezynfekcja poprzez zamgławianie środkiem virusolve+

Wysokie zagrożenie epidemiologiczne sprawia, że popularność zyskują bardzo profesjonalne metody dezynfekcji, które pozwalają na niemal całkowite usunięcie patogenów. Jedną z takich metod  w czasach koronawirusa jest między innymi zamgławianie, czyli rozpylanie suchej mgły. Jest to bezpieczna i skuteczna metoda, która do tej pory stosowana była przede wszystkim w karetkach i szpitalach, jednak obecnie coraz częściej ma zastosowanie w szeroko rozumianej przestrzeni użyteczności publicznej. Na czym polega zamgławianie?

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Jest to metoda dezynfekcji, która stosowana jest przy dezynfekcji zamkniętych pomieszczeń. Możemy więc stosować ją więc również w samochodach czy komunikacji miejskiej. Polega na uwolnieniu środka dezynfekującego przy użyciu powietrza pod wysokim ciśnieniem. Tak wytworzona mgła bardzo szybko dociera do każdej szczeliny w pomieszczeniu. Do dezynfekcji wykorzystywany jest specjalny generator mgły, czyli zamgławiacz, który jest w stanie w ciągu kilku minut lub paru godzin dotrzeć do każdego miejsca w naszym pomieszczeniu.

Jest to oczywiście zależne przede wszystkim od gabarytów obiektu. Podczas cyklu zamgławiania dezynfekowane są powierzchnie płaskie, sprzęty, a także oczywiście powietrze. Jest to metoda, która pozwala dotrzeć wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody dezynfekcji nie są w stanie.

W firmie Brawent do zamgławiania wykorzystujemy specjalistyczny preparat  VIRUSOLVE+.  Jest to środek sporobójczy, którzy stosujemy w dezynfekcji wspomnianych wcześniej sprzętów medycznych, więc jest to najwyższa klasa dezynfekcji. Warto wspomnieć, że VIRUSOLVE+ jest stosowane nie tylko do eliminacji koronawirusa, ale również MRSA, HBV, HCV, HIV.

Jest to bezpieczny, ale jednocześnie bardzo silny środek, który w swoim składzie nie zawiera chloru, aldehydów czy kwasu nadoctowego. Warto więc zaufać naszej wiedzy i doświadczeniu w połączeniu z najnowocześniejszymi preparatami.

Dezynfekcja budynków przy koronawirusie

Czasami dezynfekcja może być przeprowadzana nie tylko w jednym pomieszczeniu, ale w całym budynku. Dezynfekcja budynków przy koronoawirusie przebieg nieco dłużej, ponieważ każde pomieszczenie musi zostać zamknięte, by przeprowadzić w nim skuteczny proces dezynfekcji. Przechodzi się w tym przypadku oczywiście od pomieszczenia do pomieszczenia.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Skuteczne i równie bezpieczne w tym przypadku będzie ozonowanie pomieszczeń. Ten ekologiczny sposób dezynfekcji służy jednocześnie usunięciu wszystkich nieprzyjemnych zapachów. Ozon, czyli trójatomowy tlen wchodzi w reakcję z czynnikami chorobotwórczymi i skutecznie je neutralizuje. Tak, jak w przypadku zamgławiania, jest to metoda kompleksowa, która pozwala na dotarcie do każdego zakamarka budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *