Czyszczenie wentylacji w Lubuskiem to usługa niezwykle ważna ze względów bezpieczeństwa. Jeśli posiadasz obiekt przemysłowy lub inny wielkopowierzchniowy, to powinieneś się zainteresować tym, by twoja wentylacja zawsze była w pełni sprawna. Chodzi tu oczywiście o zdrowie twoich pracowników, ale również o bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób wybrać profesjonalną firmę do czyszczenia wentylacji w województwie lubuskim, to koniecznie przeczytaj ten tekst do końca. Znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji w tym zakresie.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Czyszczenie wentylacji w Lubuskiem – o czym warto wiedzieć już teraz?
2. Czyszczenie wentylacji w Lubuskiem – jak wybrać odpowiednią firmę?
3. Kiedy zamówić czyszczenie wentylacji w Lubuskiem?

Czyszczenie wentylacji w Lubuskiem – o czym warto wiedzieć już teraz?

Jeżeli prowadzisz swój biznes w Lubuskiem, to powinieneś wiedzieć, że prawo zobowiązuje Cię do tego, by w obiektach przemysłowych, halach produkcyjnych czy magazynach wentylacja powinna być zawsze w pełni sprawna. We wspomnianym województwie powstaje w ostatnim czasie wiele obiektów gabarytowych, więc warto dowiedzieć się na ten temat więcej. W skrócie należy powiedzieć, że w większości przypadków kontrola czystości kanałów wentylacyjnych raz do roku to absolutna konieczność, która pozwoli zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom, jak i naszemu mieniu.

Należy również na początku zaznaczyć, że w wielu przypadkach pracodawcy decydują się na dokonanie czyszczenia przez swoich pracowników, co niestety może wiązać się z bardzo przykrymi konsekwencjami w postaci nieodpowiedniego wyczyszczenia wszystkich elementów, co może skutkować dalszym gromadzeniem się grzybów, bakterii czy wirusów w kanałach wentylacyjnych, a tym samym powodować choroby układu oddechowego u pracowników.

Możliwe jest również uszkodzenie całej instalacji lub wypadek pracownika. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na fakt, że pominięte mogą zostać również drobinki kurzu, które posiadają łatwopalne właściwości. Jeśli więc nie chce narażać swoich pracowników na choroby, a siebie na straty, to warto postawić przede wszystkim na sprawdzoną firmę. Ale jak taką wybrać?

Czyszczenie wentylacji w Lubuskiem – jak wybrać odpowiednią firmę?

W dalszym ciągu nie wiadomo jednak, w jaki sposób wybrać odpowiednią firmę do czyszczenia wentylacji w Lubuskiem. Oczywiście nie jest to łatwe, ponieważ pojawia się teraz wiele firm, które twierdzą, że są w stanie wykonać tę usługę w sposób profesjonalny. Zanim jednak zdecydujemy się na którąś z nich, warto zapoznać się najpierw z naszymi wskazówkami.

W każdej branży doświadczenie jest ważne, jednak tam, gdzie zależy od niego życie i zdrowie, należy uznać, że jest ono najważniejsze. Przynajmniej część z ekipy, która zacznie czyścić naszą wentylację powinna mieć doświadczenie w tego rodzaju usługach w obiektach o sporych gabarytach i różnym typie zabrudzeniem. Dzięki temu będą oni w stanie prawidłowo przeprowadzić inspekcję, a następnie dobrać właściwą metodą czyszczenia, która pozwoli na poprawę jakości powietrza w obiekcie. Warto sprawdzić poprzednie realizacje firmy na jej stronie, skontaktować się z klientami lub po prostu poczytać opinie o firmie w internecie.

Niemniej ważne od doświadczenia jest posiadanie wysokiej klasy sprzętu. W przypadku firmy, która zajmuje się czyszczeniem wentylacji będą to między innymi roboty z czułymi kamerami, dzięki którym możliwe jest nagranie i ocenienie typu, jak i stopnia zabrudzeń. Kamery posłużą również do sprawdzenia jakości wykonanej usługi. Jednocześnie firma powinna posiadać urządzenia, dzięki którym możliwe jest zbadanie jakości powietrza przed i po wykonaniu czyszczenia.

W dalszej kolejności warto zweryfikować, czy specjaliści posiadają sprzęt do czyszczenia metodą suchą i mokrą. W przypadku pierwszej mamy do czynienia oczywiści z miękkimi szczotkami, które nakładane są na głowicę, a także z odkurzaczami przemysłowymi. Metoda morka wymaga natomiast urządzeń do produkcji paru lub dozowania wody pod wysokim ciśnieniem, a także specjalistycznych chemikaliów.

Kiedy zamówić czyszczenie wentylacji w Lubuskiem?

Z tego wszystkiego wynika, że nie warto stawiać na samodzielne czyszczenie wentylacji ani na wybieranie najtańszej firmy. Wiemy też, na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy. Czy wiemy jednak, kiedy należy czyścić wentylację. Przepisy nie są tu niestety jednoznaczne, ponieważ nie mogą być. Wentylacje, obiekty, rodzaje zabrudzeń czy intensywność produkcji – to wszystko ma wpływ na to, kiedy należy zamówić usługę czyszczenia wentylacji. Ustawodawca nakłada natomiast na właściciela obiektu obowiązek, by instalacja wentylacyjna była w pełni wydolna przez cały okres jej użytkowania.

Najlepszym wyjściem jest stosowanie się do wytycznych producenta i wskazań zawartych w protokole czyszczenia wentylacji. W wielu przypadkach kontrola raz do roku będzie wystarczająca, jednak w przypadku uciążliwych, tłustych zabrudzeń lub intensywnej produkcji może być to konieczne nawet kilka razy w roku.

Istnieją również sygnały, które powinny nas skłonić do tego, by zastanowić się nad czyszczeniem wentylacji. O czym tutaj mowa?  Będą to oczywiście skargi pracowników na jakość powietrza i zaduch, a także skraplanie się wody na ścianach obiektu. Dodatkowo możemy usłyszeć, że całość wentylacji pracuje znacznie głośniej lub wzrosły koszty energii elektrycznej bez zwiększenia produkcji. W takich przypadkach nie warto czekać. Warto postawić na to, by nasza wentylacja była prawidłowo czyszczona i serwisowana, dzięki czemu posłuży nam przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *