Kurz i brud to codzienność hal przemysłowych. Ze względu na ogromne gabaryty czyszczenie takich obiektów nie jest zadaniem łatwym. Trzeba jednocześnie zauważyć, że tego typu zanieczyszczenia stanowią poważne zagrożenia dla zdrowia pracowników, prowadząc do chorób płuc i górnych dróg oddechowych.

Jednocześnie pył bywa często przyczyną powstawania pożaru ze względu na możliwość powstania iskry. Może on również doprowadzić do uszkodzenia kosztownych maszyn. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób przeprowadzić czyszczenie wentylacji na wysokości, to koniecznie przeczytaj ten tekst, by dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Czyszczenie wentylacji na wysokości – co warto wiedzieć
2. Co wykorzystać do wewnętrznego czyszczenia na wysokości?
3.Zalety nowoczesnych systemów do czyszczenia na wysokości

Czyszczenie wentylacji na wysokości – co warto wiedzieć

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, istnieje szereg powodów związanych z bezpieczeństwem obiekty i pracowników, które powinny nas skłonić do regularnego czyszczenia obiektów przemysłowych. Rozmiary tego typu przestrzeni sprawiają jednak, że jest to zadanie trudne i niebezpieczne. W wielu przypadkach jest ono niemożliwe do wykonania przez niewykwalifikowane osoby. Zazwyczaj też w hali przemysłowej nie zarządca obiektu nie posiada odpowiedniego sprzętu, który by to umożliwiał.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Najlepszym rozwiązaniem w takich przypadkach jest powierzenie takiej usługi specjalistom, którzy mogą pochwalić się odpowiednim doświadczeniem w tym zakresie, a także wysokiej jakości sprzętu, dzięki czemu czyszczenie będzie mogło zostać przeprowadzone szybko i skutecznie, a jednocześnie proces produkcyjny nie zostanie przerwany.

Jak to możliwe? Specjalistyczne firmy mogą wykorzystać w tym celu drabiny i rusztowania, które pozwalają na przeprowadzenia czyszczenia na wysokości bez ingerowania w pracę osób znajdujących się na poziomie gruntu. To jednak tylko jedna z wielu metod i jest ona zazwyczaj uznawana za przestarzałą, niebezpieczną, a jednocześnie pracochłonną. Bardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest czyszczenie z poziomu ziemi za pomocą specjalistycznych systemów teleskopowych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej.

Co wykorzystać do wewnętrznego czyszczenia na wysokości?

Jaki jest więc najlepszy sposób na przeprowadzenie tego rodzaju czyszczenia? Najlepiej w tym celu wykorzystać specjalistyczne odkurzacze z bardzo długimi rurami. Takie rozwiązanie sprawia, że nie ma konieczności wykorzystywania drabin czy rusztowań, a to znacznie przyspiesza cały proces, nie wspominając już o bezpieczeństwie. Wszystko można przeprowadzić bezpiecznie z poziomu gruntu. Żaden pracownik nie może spaść, a same rury wykonane są z lekkich tworzyw, które są jednocześnie bardzo trwałe i dodatkowo zabezpieczone przed rozłączeniem.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Taki system teleskopowy pozwala operatorowi wyczyścić instalację nawet na wysokości 15 metrów. Jednocześnie rury posiadają odpowiednie mechanizmy, dzięki którym możliwe jest precyzyjne manewrowanie i wyczyszczenia nawet najbardziej niedostępnych zakamarków. Warto wspomnieć, że w wielu przypadkach operator korzysta również z bezprzewodowej kamery zamontowanej na końcu rury teleskopowej, dzięki czemu cały czas obserwuje przestrzeń swojej pracy. Za pomocą zapisy z kamery można również doskonale udokumentować wykonaną pracę.

Zalety nowoczesnych systemów do czyszczenia na wysokości

Czym więc charakteryzują się te nowoczesne metody stosowane do czyszczenia na wysokości. Przede wszystkim trzeba tu zwrócić uwagę na takie cechy jak lekkość i kompaktowość. Cały sprzęt może być szybko przetransportowany i rozłożony na miejscu. Jednocześnie tego rodzaju urządzenia są wytrzymały i mogą być wykorzystywane przez lata.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Innym ważnym aspektem, którego pominąć nie można jest za całą pewnością kwestia bezpieczeństwa. Wykorzystując tego typu sprzęt zapewniamy bezpieczeństwo nie tylko operatorom, ale również pracownikom, którzy zajmują się w tym czasie produkcją. Praca w zakładzie nie jest w tym czasie niczym zakłócona. Żaden z pracowników nie musi obawiać się o swoje zdrowie, ponieważ cienkie rurki, z których zbudowana jest konstrukcja są zabezpieczone przed rozłączeniem. Czyszczenie nie jest ponadto uciążliwe dla pracowników ze względu na niezwykle niską emisję hałasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *