Ozonowanie pomieszczeń w Poznaniu, ale również w całej Polsce należy obecnie do jednych z bardziej poszukiwanych usług przez osoby zarządzające powierzchniami biurowymi, budynkami użyteczności publicznej czy wielkopowierzchniowych magazynów i hal produkcyjnych. Powodem jest oczywiście pandemia koronowirusa, która dotknęła również Polskę. Ozonowanie było do tej pory usługą zarezerwowaną przede wszystkim dla obiektów medycznych i laboratoryjnych, gdzie konieczne był całkowite zdezynfekowanie powierzchni. Obecnie jednak usunięcie wirusa, wywołującego chorobą COVID-19 stało się priorytetem w każdej dziedzinie naszego życia. Jeśli chcesz dowiedzie na czym polega ozonowanie i komu zlecić ozonowanie pomieszczeń w Poznaniu, to przeczytaj poniższy tekst, by się tego dowiedzieć.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Ozonowanie pomieszczeń Poznań
2. Ozonowanie biur i magazynów
3. Ozonowanie budynków przy koronawirusie

Ozonowanie pomieszczeń Poznań

Czy ozonowanie pomieszczeń w Poznaniu to potrzebna i warta uwagi usługi? Czy należy ją zamówić u profesjonalnej firmy czy może jednak da się ją przeprowadzić na własną rękę? Już odpowiadamy! Poznań to miasto sporym zagęszczeniu zarówno biur, jak i obiektów przemysłowych, w którym codziennie przebywa mnóstwo ludzi. Stwarza to idealne warunki do dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

Codzienna dezynfekcja z użyciem środków na bazie alkoholu jest oczywiście bardzo potrzebna w celu zmniejszenia niebezpieczeństwa, jednak w ten sposób nikt nie jest w stanie zdezynfekować zakamarków i miejsc trudno dostępnych. Do tego dochodzi również skala. Dezynfekowanie całych obiektów byłoby niezwykle pracochłonne, a w dodatku byłoby zajęciem niebezpiecznym, ponieważ podczas takich zajęć, które byłyby przeprowadzane bez odpowiedniego sprzętu, mogłoby oczywiście dojść do zakażenia. Warto tu jeszcze wspomnieć, jak ważny jest profesjonalizm w przypadku ozonowania i dezynfekcji.

Rozpoczyna się on już od prawidłowego założenia i zdjęcia kombinezonu. Podczas tej czynności istnieje największe prawdopodobieństwo zakażenia. W przypadku ozonowania pomieszczeń liczy się ponadto również profesjonalizm w dobraniu odpowiedniej dawki czy grodzenia pomieszczeń. Z całą pewnością więc należy powierzyć to zadanie osobom, które posiadają doświadczenie, jak i odpowiedniej klasy sprzęt i środku chemiczne, które pozwalają na niemal całkowite pozbycie się wirusów, bakterii i innego rodzaju patogenów.

Ozonowanie biur i magazynów

Ozonowanie biur i magazynów, jak już wspomnieliśmy, to usługa istotna, ale również skomplikowana i niebezpieczna, jeśli nie jest przeprowadzana przez fachowy zespół. Jak jednak jest przeprowadzana? Przede wszystkim jest to bardzo skuteczny sposób dezynfekcji wspomnianych pomieszczeń, który jest jednocześnie ekologiczny. Skutkiem ubocznym ozonizacji jest również pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, które mogły powstać na skutek rozkładu cząstek organicznych czy grzybów. Pozbywamy się również alergenów.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

W samym ozonowaniu wykorzystywany jest składnik, który naturalnie występuje w środowisku, czyli trójatomowy tlen. Po jego rozpyleniu w powietrzu dochodzi do reakcji ze związkami organicznymi, które zostaje zneutralizowane. Zabieg  jest na tyle bezpieczny, że już po dwóch godzinach od jego zakończenia ludzie mogą wejść do ozonowanego obiektu.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na kompleksowość tego procesu. Niewielkich rozmiarów cząstki ozonu mogą dotrzeć wszędzie, nawet do najtrudniej niedostępnych zakamarków i również w tych miejscach będą skutecznie walczyć z grzybami, wirusami czy bakteriami. Najlepiej jednak zabieg regularnie powtarzać, by zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo.

Ozonowanie budynków przy koronawirusie

Czasami ozonowanie należy przeprowadzić nie tylko jednym pomieszczeniu lub zespole pomieszczeń, lecz w sporych rozmiarów budynku. W takich obiektach jest to oczywiście również możliwe i przebiega etapami. Każde z pomieszczeń jest szczelnie zamykane, a w jego wnętrzu rozpylany jest ozon. Po pewnym czasie przechodzi się przez kolejne pomieszczenia aż w końcu cały obiekt jest oczyszczony.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Dlaczego warto w przypadku ozonowania pomieszczeń i budynków postawić na firmę Brawent? To znana i ceniona firma na rynku poznańskim zajmującym się czyszczeniem wentylacji i wielkopowierzchniowych magazynów. W ofercie jest również dezynfekcja pomieszczeń i oczywiście ozonowanie. Postaw na profesjonalistów, którzy dobiorą oni odpowiednią metodę i wykonają ozonowanie w sposób kompleksowy, sprawny i szybki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *