Czyszczenie wentylacji w Zielonej Górze to często poszukiwana usługa przez właścicieli obiektów przemysłowych. Dbanie o czystość wentylacji to nie tylko troska o komfortowe warunki prace, lecz równocześnie dbanie o to, by w obiekcie nie doszło do zagrożenia pożarowego. Jeśli jesteś przedsiębiorcą z Zielonej Góry lub zarządzasz obiektem przemysłowym w tej okolicy, to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca, by przekonać się, jak wybrać odpowiednią firmę do czyszczenia wentylacji.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Czyszczenie wentylacji w Zielonej Górze. Czy warto szukać specjalistów?
2. Kiedy pomyśleć o czyszczeniu wentylacji w Zielonej Górze?
3. Kogo do czyszczenia wentylacji w Zielonej Górze wybrać?

Czyszczenie wentylacji w Zielonej Górze. Czy warto szukać specjalistów?

Dla części osób czyszczenie wentylacji przemysłowej wydaje się zadaniem łatwym i szybkim. W rzeczywistości jednak konieczne jest posiadanie nie tylko odpowiedniego doświadczenia, ale również wysokiej jakości sprzętu i środków chemicznych, które pozwolą się pozbyć wszystkich zanieczyszczeń zagrażających zdrowiu pracowników. Z tego względu nie powinniśmy zajmować się tego rodzaju sami lub powierzać go osobom niewykwalifikowanym. Niepoprawne wykonanie czyszczenia wentylacji w Zielonej Górze, ale też w każdym innym  mieście może bowiem doprowadzić ryzyka pożaru. W kanałach wentylacyjnych znajdują się bowiem bardzo często łatwopalne drobinki, które mogą skutkować powstaniem iskry.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

To jednak nie jest jedyne zagrożenie, z jakim możemy mieć do czynienia w przypadku niewłaściwego wyczyszczenie wentylacji. Ważne jest tu również zagrożenie dla górnych i dolnych dróg oddechowych wszystkich naszych pracowników. W wentylacji panują bowiem idealne warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Chodzi oczywiście o ciepło i wilgoć. Tego typu mikroorganizmy mogą bowiem doprowadzać po alergii czy chorób płuc,  a także osłabienia koncentracji, co w połączeniu z niebezpiecznymi urządzeniami może skończyć się tragedią. Specjaliści od czyszczenia wentylacji z Zielonej Góry będą w stanie temu zapobiec poprzez dobranie odpowiedniej metody czyszczenia.

Przy wyborze specjalisty od czyszczenia wentylacji warto pamiętać o tym, by nie skupiać się jedynie na cenie i czasie realizacji. Wybór amatorów może nas bowiem słono kosztować. Warto postawić na profesjonalistów, którzy mogą się pochwalić odpowiednim doświadczeniem i dobrze wykonanymi realizacjami. Świetnym przykładem jest tu oczywiście firma Brawent, która zdobyła zaufanie wielu klientów.

Kiedy pomyśleć o czyszczeniu wentylacji w Zielonej Górze?

Myślę, że jesteś już przekonany, że czyszczenie wentylacji w Zielonej Górze to poważna sprawa i nie warto zlecać tego zadania osobom, które nie posiadają odpowiedniego doświadczenia. W takich przypadkach warto sobie zadać jeszcze pytanie, kiedy czyścić wentylację i jak często? Odpowiedź na to, jak mogłoby się wydawać, proste pytanie, wcale nie jest taka jednoznaczna i banalna. W wielu przypadkach bowiem stosować należy różne wytyczne.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Zależy to bowiem od kubatury, rodzaju wentylacji, a przede wszystkim od stopnia i typu zabrudzenia. Ustawodawca nakłada obowiązek pełnej drożności wentylacji mechanicznej. Najlepszym rozwiązaniem jest więc stosowanie się do wytycznych producenta. Innym sposobem jest też sugerowania się protokołem czyszczenia wentylacji, który określa, kiedy należy wykonać kolejną inspekcją. Warto jednak pamiętać, że czasami konieczne jest zwracanie uwagi na samą pracę wentylacji.

Jeśli staje się ona głośniejsza lub generuje większe zużycie prądu, to jest to znak, że warto się temu przyjrzeć bliżej. Innym sygnałem, którego nie wolno ignorować jest skraplająca się woda na ścianach. W większości przypadków jednak przyjmuje się, że regularna, coroczna inspekcja kanałów wentylacyjnym jest optymalnym minimum. Częstsze inspekcje mogą być wymagana w przypadku większego stopnia zabrudzenia powietrza.

Kogo do czyszczenia wentylacji w Zielonej Górze wybrać?

Na koniec warto skupić się już na najważniejszych konkretach. Kogo do czyszczenia wentylacji w Gorzowie Wielkopolskim wybrać? Ta usługa, jak już wspomnieliśmy, jest popularna i coraz więcej firm zaczyna mieć ją w swojej ofercie, jednak nie każdy z nich dysponuje odpowiednimi kwalifikacjami, by wykonać to profesjonalnie i bezpiecznie. O czym musicie wiedzieć? Już wszystko wyjaśniamy.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Jednym z najważniejszych aspektów, na który należy zwrócić uwagę jest doświadczenie pracowników. Nie oznacza to oczywiście, że każda osoba z ekipy musi mieć przepracowane 10 lat w branży. Istotne jest natomiast to, by przynajmniej kilka osób, miało doświadczenie w pracy na dużych obiektach i z wykorzystaniem różnych metod czyszczenia. Pozwoli im to na właściwą ocenę stopnia i rodzaju zabrudzenia, dzięki czemu będą oni mogli dobrać właściwą metodą czyszczenia, które nie tylko usunie kurz i pył, ale także tłuste plamy i szkodliwe mikroorganizmy, które zagrażają zdrowiu i życiu pracowników naszego obiektu.

Warto w tym celu sprawdzić poprzednie realizacje danej firmy. Możemy zadzwonić do właściciela czyszczonego obiektu i spytać, czy jest zadowolony z wykonanej usługi, ale również możemy sprawdzić opinię w internecie, które pozwolą nam wyrobić sobie zdanie na temat firmy.

Pomoc profesjonalistów

Profesjonaliści nie ocenią stanu naszej wentylacji na oko. Będą w tym celu wykorzystywać profesjonalne roboty z czułymi kamerami, które będą monitorować obraz wewnątrz kanałów wentylacyjnych. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie podjęcie decyzji o tym, jaka metoda powinna zostać zastosowana.

Nie możemy również zapominać o odpowiednim sprzęcie. Już wspomnieliśmy o specjalnych robotach inspekcyjnych, ale to oczywiście nie wszystko. Konieczne są ponadto urządzenia do samego procesu czyszczenia. Bardzo istotne jest to, by firma posiadała odpowiedni sprzęt do metody mokrej, jak i suchej.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

W przypadku tej pierwszej niezbędne są oczywiście chemikalia, jak i specjalne maszyny do dozowania wody i pary pod wysokim ciśnieniem. Metoda sucha stosuje natomiast szereg szczotek i napędów, które po wprawieniu w ruch odrywają fragmenty zanieczyszczeń. Są one następnie odsysane za pomocą specjalnych odkurzaczy.

Jak widać więc warto postawić na firmę do czyszczenia z Zielonej góry, która posiada doświadczenie, ale dysponuje również odpowiednim sprzętem. Jednocześnie należy pamiętać, że dobrze wybrać profesjonalistów z okolicy, ponieważ pozwala to na oszczędność przy transporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *