Na bezpieczeństwo i higienę przestrzeni, w której przebywamy składa się m.in. powietrze, którym oddychamy. Temu służy wentylacja pomieszczeń gwarantująca dopływ świeżego powietrza. Kanały, dzięki którym możliwa jest rotacja powietrza z biegiem czasu ulegają zabrudzeniu. By wentylacja spełniała swoją rolę musi być odpowiednio udrożniona. 

W kanałach wentylacyjnych możemy jednak znaleźć również szkodliwy wirusy, w tym szczególnie zaraźliwy koronawirus COVID-19, który wywołuje chorobę SARS-CoV-2. Aby zminimalizować ryzyko zarażania wirusem za pośrednictwem wentylacji warto pomyśleć o ozonowaniu. Sprawdź, na czym polega dezynfekcja i ozonowanie kanałów wentylacyjnych. Tym właśnie zajmuje się nasza firma!

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Oddychamy więc stale zużywamy powietrze. Ponadto przedostają się do niego rozmaite zanieczyszczenia takie jak pyły, kurz czy np. dym tytoniowy. Przebywanie w obiekcie odciętym od dopływu świeżego powietrza jest szkodliwe dla zdrowia, a nawet życia. Dlatego istotna jest wentylacja wnętrz, w których mieszkamy czy pracujemy.

W wentylacji możemy jednak znaleźć mnóstwo mikroorganizmów, grzybów, a także bakterii, które są źródłem nie tylko nieprzyjemnego zapachu, lecz również przyczyną chorób. Wilgotne kanały wentylacyjne to również doskonałe środowisko do rozwoju wirusów, w tym wirusa COVID-19. Jednym z najbardziej skutecznych sposób na usunięcie tego patogenu jest ozonowanie wentylacji i pomieszczeń. Warto wspomnieć, że badania przeprowadzone przez Institute of Virology w Hubei (Chiny) skuteczność tej metody w walce z obecnie panującą pandemią.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Czym jest wentylacja?
2. Dezynfekcja wentylacji – VIRUSOLVE+
3. Dezynfekcja wentylacji – na czym polega?
4. Czym jest ozonowanie?
5. Dezynfekcja i ozonowanie wentylacji – dlaczego warto zlecić ją firmie Brawent?

Czym jest wentylacja?

Wentylacja to po prostu cyrkulacja powietrza pomiędzy pomieszczeniami zamkniętymi, a przestrzenią na zewnątrz. To dzięki niej zużyte powietrze zostaje zastąpione świeżym i czystym. Wentylacja jest ważna zarówno dla osób jak i zwierząt przebywających w obiektach. Ma także ogromny wpływ na prawidłową i bezpieczną pracę maszyn wykorzystujących powietrze.

Dezynfekcja wentylacji – VIRUSOLVE+

Epidemia koronoawirusa, która rozpoczęła się w Chinach, a obecnie dotyka cały świat, stawia nam nowe wyzwania związane z profesjonalną dezynfekcją. Do niedawna tego typu usługi były dedykowane przede wszystkim dla branż specjalistycznych związanych z badaniami laboratoryjnymi, przyjmowaniem chorych z obniżoną odpornością czy dla firm zajmujących się nanotechnologią. Obecnie każdy powinien pomyśleć o tym, by przestrzeń, w której przebywa była zdezynfekowana i wolna od wirusów.

Warto oczywiście stawiać na specjalistów, którzy wykorzystują nowoczesne i sprawdzone preparaty. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że całość usługi zapewni nam większe bezpieczeństwo. Jako firma Brawent jesteśmy skuteczni, ponieważ stosujemy najlepszy, dostępny na rynku środek przeznaczony do walki z zanieczyszczeniami.

VIRUSOLVE+ to preparat sporobójczy stosowany do dezynfekcji wysokiego poziomu, mycia sprzętów medycznych oraz czyszczenia każdego rodzaju powierzchni. VIRUSOLVE+ niweluje wszelkie spory bakteryjne, prątki, bakterie, grzyby, drożdże oraz pleśń, w tym także MRSA, HBV, HCV, HIV. Niszczy wirusy, również te z grupy SARS, do której należy koronawirus SARS-CoV. To sprawdzony, silny i co ważne bezpieczny preparat. Nie zawiera chloru, aldehydów, kwasu nadoctowego, nie wydziela szkodliwych oparów i nie niszczy powierzchni. Z powodzeniem stosowany jest do odkażania nawet najbardziej zaniedbanych układów wentylacyjnych.

Dezynfekcja wentylacji – na czym polega?

Dezynfekcja układów wentylacyjnych polega na zamgławianiu kanałów wentylacyjnych przez klapy rewizyjne, przy uruchomionej wentylacji. W ten sposób preparat wypełnia całą przestrzeń usuwając z niej wszystkie zanieczyszczenia.

Zajmujemy się dezynfekcją budynków użyteczności publicznej, biurowców oraz zakładów produkcyjnych. Dbamy o jakość powietrza, którym oddychasz Ty i Twoi pracownicy. Nie narażaj siebie i innych na utratę zdrowia. Czyste powietrze to gwarancja bezpieczeństwa, lepszego samopoczucia i większej wydajności organizmu. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, by uzgodnić dogodny termin. Jesteśmy do dyspozycji i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Czym jest ozonowanie?

Wspomnieliśmy na samym wstępie o ozonowaniu. Czym charakteryzuje się ta metoda i właściwie do czego służy? Jest to przede wszystkim bardzo skuteczny i jednocześnie ekologiczny sposób dezynfekcji, a także dezodoryzacji, czyli usuwania nieprzyjemnych zapachów. Podczas ozonowania usuwane są nie tylko bakterie, wirusy czy alergeny, ale także wszelkie nieprzyjemny zapachy o różnym pochodzeniu.

Na czym więc polega ozonowanie? W przypadku tej usługi wykorzystywany jest trójatomowy tlen, który po wprowadzeniu do wentylacji wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi, neutralizując ich chorobotwórcze działanie. Jest to zabieg bezpieczny, więc już po dwóch godzinach od jego przeprowadzenia można wejść do pomieszczeń i oddychać pełną piersią bez obawy o szkodliwe patogeny.

Jedną z podstawowych zalet tej metody jest jej kompleksowość. Ozon ma bowiem możliwość dotarcia nawet do trudno dostępnych elementów czy do zanieczyszczeń usytuowanych w porowatych powierzchniach. Warto podkreślić, że zabieg warto powtarzać dla większego bezpieczeństwa.

Dezynfekcja i ozonowanie wentylacji – dlaczego warto zlecić ją firmie Brawent?

Jesteśmy jednym z liderów w branży usuwania biologicznych zagrożeń, w tym oczywiście zagrożeń wirusowych. Nasze doświadczenie, certyfikaty, a także zadowoleni klienci potwierdzają naszą skuteczność. Staramy się zapewnić Państwu bezpieczeństwo w tym trudnym czasie poprzez wykonywanie swoich zadań z najwyższą starannością.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *