[Głosów:0    Średnia:0/5]

Instalacje odciągowe to rozwiązanie, którego zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków do pracy. Wykorzystuje się je zazwyczaj w zakładach przemysłowych, gdzie do czynienia mamy z dużą ilością zapylenia i innych zanieczyszczeń powietrza. Ich brak może doprowadzić do wielu chorób układu oddechowego, a także do zwiększenia się ryzyka wystąpienia zagrożenia pożarowego. Warto więc dowiedzieć się, czym są instalacje odciągowe i dlaczego należy je zainstalować w swoim zakładzie.

Instalacje odciągowe – kiedy się je stosuje?

Instalacje odciągowe stosowane są przede wszystkim w zakładach przemysłowych, w których obrabiany jest plastik, metal, ale także inne tworzywa sztuczne lub drewno. Podczas takiej produkcji wytwarzane są duże ilości szkodliwego pyłu, które mogą dostać się do płuc pracowników, doprowadzając do wielu schorzeń, które mogą mieć czasowy lub stały wpływ na ich zdrowie. Instalacje odciągowe montowane są w szczególności w tak zwanych strefach oddychania. Usuwają one lokalne zapylenie razem z niebezpiecznymi cząstkami, zapewniając odpowiednie środowisko do pracy.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Jak działają i jak zbudowane są systemy instalacji odciągowych?

Instalacje odciągowe to system kanałów, w którym utrzymywane jest podciśnienie. Doprowadzone są one do stanowisk pracy zatrudnionych osób. W niektórych przypadkach może on być wręcz zintegrowany z konkretnym stanowiskiem pracy, np. może być stół może posiadać wnękę, w której panuje podciśnienie. Generalna zasada jest taka, że im większe zanieczyszczenie panuje w zakładzie pracy, tym większe podciśnienie powinno panować w kanałach. Oznacza to, że prędkość porywania cząstek jest w tych wypadkach również większa.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Zanieczyszczone jest oczywiście transportowane do filtrów oczyszczających powietrze. Najczęściej są to filtry cyklonowe. Same kanały ze względu na potrzebę uzyskiwania wysokiego ciśnienia w większości wypadków są okrągłe. Dzięki takiemu kształtowi ilość zanieczyszczeń, które osadzają się wewnątrz kanału jest również mniejsza. W przypadku takich instalacji niezwykle ważne jest utrzymanie wysokiej szczelności całego układu. Jeśli zostanie on rozszczelniony, to cały układ nie będzie w stanie uzyskać odpowiedniego podciśnienia. Zleć czyszczenie wentylacji specjalistom z brawent.pl i miej pewność, że wszystko jest ok.

Komu zlecić czyszczenie instalacji odciągowych

Jak czyścić instalacje odciągowe?

Zanim przeprowadzone zostanie czyszczenie instalacji odciągowej niezbędne jest przeprowadzenie kompleksowej inspekcji. Jest to proces wykonywany z użyciem specjalistycznych robotów z zamontowanym źródłem światła i kamerami o wysokiej czułości. Inspekcja wizyjna pozwala określić stopień zabrudzenia kanałów instalacji odciągowej, a także ich rodzaj.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Najczęściej stosowana jest w takich wypadkach metoda sucha, która polega na szczotkowaniu i odciąganiu zanieczyszczeń za pomocą specjalnego odkurzacza. Jest to również metoda tańsza. Nie zawsze jest ona jednak w pełni skuteczna. Problemy mogą się pojawić, gdy w kanałach pojawią się tłuste zabrudzenia lub ich ilość przekracza możliwości urządzeń stosowanych w metodzie suchej.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *