Czyszczenie odkurzanie rurociągów w Poznaniu, ale i w każdej miejscowości w naszym kraju jest zadaniem niezwykle istotnym ze względu na bezpieczeństwo pracowników, jak i całego obiektu. Drobinki kurzu bywają bowiem niezwykle niebezpiecznej ze względu na możliwość powstania iskry i wywołania pożaru. Inne zabrudzenia natomiast mogą powodować choroby układu oddechowego u pracowników.

Zazwyczaj firmy, który zajmują się czyszczeniem kanałów wentylacyjnych zajmują się także odkurzaniem rurociągów z wykorzystaniem specjalistycznych odkurzaczy przemysłowych. Jeśli ten temat jest dla ciebie nowy, a posiadasz halę przemysłową, to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Czyszczenie rurociągów Poznań
2. Odkurzanie rurociągów Poznań
3. Specjaliści od czyszczenia i odkurzania rurociągów
4. Komu zlecić odkurzanie rurociągów

Czyszczenie rurociągów Poznań

Czyszczenie rurociągów, które doprowadzają powietrze do wszystkich pomieszczeniach naszej hali jest wymagane przez prawo, ale również przez zdrowy rozsądek. Jak już wspomnieliśmy we wstępnie, istnieje szereg zagrożeń, do których może doprowadzić brak dbałości o odpowiedni stan rurociągów. Aby cały proces mógł zostać przeprowadzony w profesjonalny sposób konieczne jest najpierw przeprowadzenie inspekcji rurociągów za pomocą specjalnych robotów, który steruje operator. Umieszczone są na nich czułe kamery, które cały czas nagrywają obraz. Dzięki niemu można ocenić, z jakim zabrudzeniem i w jakiej skali mamy do czynienia.

Jest to niezwykle istotne, aby możliwe było wybranie odpowiedniej metody czyszczenia. W wielu przypadkach jest to to metoda sucha, która polega na mechanicznym odrywaniu fragmentów zabrudzeń i odsysaniu ich za pomocą specjalistycznych odkurzaczy przemysłowych. Jest to metoda skuteczna, szybka i stosunkowo tania, jednak nie sprawdza się ona w przypadku bardzo dużych zanieczyszczeń lub w przypadku tłustych plam.

W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie metody mokrej, czyli środków chemicznych w połączeniu z wodą i parą pod wysokim ciśnieniem. Jest to metoda, która wymaga dodatkowych zabezpieczeń przed wyciekami, a co za tym idzie, jest droższa, jednak w takim przypadku nie ma innego rozwiązania. Profesjonalna firma po wszystkich przeprowadzi wtórną inspekcję, która posłuży do oceny jakości wykonanej usług.

Odkurzanie rurociągów Poznań

Odkurzanie rurociągów w Poznaniu wydaje się być bardzo pożądaną usługę, a to głównie ze względu na konkurencyjność tej metody. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w przypadku wysokich obiektów, jakimi zazwyczaj są hale produkcyjne. Jeśli podeszlibyśmy do takiego zadania w sposób klasyczny, to konieczne byłoby stworzenie specjalnych rusztowań, co byłoby czasochłonne  i oczywiście generowałoby koszty. Jednocześnie takie rozwiązanie sprawiałoby, że ryzyko związane z wykonywaniem usługi, zarówno dla pracowników, jak specjalistów zajmujących się czyszczeniem, byłoby znacznie większe.

Na szczęście odkurzanie rurociągów jest o wiele prostszych i szybszym zadaniem. W takim przypadku stosowane są specjalistyczne odkurzacze przemysłowe z teleskopowymi rurami. Taki sprzęt jest znacznie lżejszy i bezpieczniejszy, a operator wykonuje wszystkie swoje czynności z poziomu podłogi. Na końcu znajduje się oczywiście bezprzewodowa kamera, która pozwala na dokładne obserwowanie czyszczonych przestrzeni. W przypadku takiej usługi nie ma konieczności przerywania produkcji, a wszyscy pracownicy są bezpieczni, ponieważ rury zabezpieczone są przed rozłączeniem.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 69

Specjaliści od czyszczenia i odkurzania rurociągów

Specjaliści od czyszczenia i odkurzania rurociągów to firmy, które potrafią wykonać swoją usługę rzetelnie od początku do końca, wykorzystując w tym celu najwyższej jakości urządzenia, a także ogromne doświadczenie. Warto skorzystać z pomocy takich firm jak firma Brawent, ponieważ mamy wtedy pewność, że całość usługi zostanie wykonana w sposób prawidłowy i otrzymamy ponadto odpowiednie wskazówki, dzięki którym będziemy mogli poprawnie eksploatować nasze rurociągi.

Komu zlecić odkurzanie rurociągów

Tego typu usługę warto zlecić firmom, które posiadają już odpowiednie doświadczenie na rynku i będą w stanie zagwarantować nam usługę wysokiej jakości. Warto stawiać na firmy, który posiadają pozytywny opinie w internecie, a także odpowiedniej klasy sprzęt, który umożliwia właściwe wykonanie usługi. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na roboty inspekcyjne. Zlecenia warto ponadto zlecać firmom z okolicy, których koszt dojazdy nie będzie wysoki.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 69

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *