Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje czyszczenie wentylacji, to dobrze trafiłeś. Oczywiście ostateczny koszt zależny jest od wielu czynników, które wymienimy w naszym artykule. Warto pamiętać o tym, że odpowiednia jakość kanałów wentylacji przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa pracy pracowników. Zmniejsza też możliwość wystąpienia zagrożenia pożarowego. Z tego właśnie powodu należy pamiętać o regularnym przeglądzie tego typu instalacji i utrzymywaniu jej we właściwym stanie.

Co wpływa na koszt czyszczenia wentylacji?

Czynników, które wpływają na koszty czyszczenia wentylacji jest wiele, jednak w tym artykule wymienimy te najważniejsze. Należy wspomnieć oczywiście przede wszystkim o wielkości całego sytemu wentylacyjnego, który wpływa na czas, jak i ilość wykorzystanych materiałów czyszczących. Nie mniej ważny jest również rodzaj zanieczyszczeń. Podczas wyceny musimy mieć również na uwadze przeznaczenie kanałów wentylacyjnych. Jeśli ich zadaniem jest dostarczenie powietrza pozbawionego najmniejszych zabrudzeń, jak na przykład w szpitalach, to cena może być wyższa niż w przypadku instalacji przemysłowej. Zajmijmy się wspomnianymi zagadnieniami w sposób bardziej obszerny.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Jaki wpływ na czyszczenie wentylacji ma jej wielkość?

Jaki jest koszt czyszczenia wentylacjiWielkość instalacji ma decydujący wpływ na koszt czyszczenia wentylacji. To dość oczywiste, ponieważ od tego zależny jest czas pracy specjalistów. Często zapomina się jednak o tym, że do kosztów całej usługi należy również wliczyć czas pracy robotów, które dokonują początkowej inspekcji. Za jednym razem są one w stanie sprawdzić około 20-30 metrów kanałów wentylacyjnych. Należy również pamiętać, ze samo przygotowanie instalacji do czyszczenia generuje również większe koszty, niezależnie od tego, czy w czasie czyszczenia zastosowana będzie sucha lub mokra metoda.

 

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Stopień i rodzaj zabrudzania a koszt czyszczenia wentylacji

To, ile kosztuje czyszczenie wentylacji jest również oczywiście zależne nie tylko od wielkości instalacji. Wycena kosztu czyszczenia kanałów wentylacyjnych musi być poprzedzona właściwą inspekcją stopnia i rodzaju zabrudzeń, z którymi będzie musiała zmierzyć się ekipa. Jeśli mamy do czynienia z niewielkim zabrudzeniem, które można usunąć za pomocą metod suchych, czyli takich, które nie wymagają użycia dodatkowych środków chemicznych, to cena jest oczywiście niższa. Jeśli natomiast zabrudzenie jest znaczne lub jest pochodzenia przemysłowego, tzn. jest tłuste, to niezbędne jest zastosowanie specjalnych środków chemicznych, które generują większe koszty.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Ile kosztuje czyszczenie wentylacji w zależności od jej zastosowania?

Cena za czyszczenie wentylacjiWentylacja wentylacji nierówna. Na to, jakie metody i środki zostaną zastosowane ma również wpływ sposób eksploatacji kanałów wentylacyjnych, a dokładnie cel, jakiemu powinny służyć. W przypadku kanałów w zakładach przemysłowych często nie jest wymagana idealna czystość powietrza, które jest pozbawione najmniejszych drobinek kurz, a także bakterii i wirusów. Istnieją jednak miejsca, w których nie można pozwolić sobie nawet na najmniejsze zaniedbanie, ponieważ może od tego zależeć życie ludzkie.

 

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Tak jest między innymi w szpitalach, gdzie przeprowadzane są operacje i w których pacjenci dochodzą do siebie, posiadając znacznie osłabioną odporność. Wtedy istotna jest wstępna kontrola powietrza, dzięki której jesteśmy w stanie ocenić z jakimi zagrożeniami mikrobiologicznymi mamy do czynienia. Następnie oprócz klasycznego czyszczenia jest przeprowadzana również dezynfekcja, która jest czasochłonna i wymaga użycia dodatkowych środków chemicznych.

Jak często czyścić kanały wentylacyjne?

Każdy przedsiębiorca, która posiada budynek zadaje sobie pytanie ile kosztuje czyszczenie wentylacji, ale także jak często należy je wykonywać. Często możemy usłyszeć, że przede wszystkim regularnie, jednak nie jest to odpowiedź zbyt precyzyjna. Najprostszym wyjściem jest coroczne przeprowadzanie inspekcji, by sprawdzić, czy kanały wentylacyjne wymagają już czyszczenia.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Warto jednak obserwować stan swojej instalacji na bieżąco. W niektórych wypadkach konieczna może być wcześniejsze interwencja. Na pewno należy wezwać specjalistyczną ekipę, jeśli w pomieszczeniach utrzymuje się zaduch, a cała wentylacja pracuje znacznie głośniej niż do tej pory. Dobrze jest również kontrolować pobór mocy. Jeśli wzrósł on znacznie, to powodem tego może być zbytnie zabrudzenie kanałów wentylacyjnych. W przypadku wykrycia powyższych problemów warto zwrócić się do takich specjalistów jak Brawent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *