Coraz więcej osób zarządzających mniejszymi i większymi obiektami zastanawia się nad ozonowaniem pomieszczeń. Już w zeszłym roku stało się to bardzo popularną usługą, jednak nie każdy wiec, czy takie rozwiązanie jest skuteczne i bezpieczne. W naszej branży ozonowanie nie jest jednak niczym nowym, więc z chęcią Wam o nim opowiemy. Przeczytajcie, czy ozonowanie pomieszczeń coś daje i czy jest bezpieczne?

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Ozonowanie pomieszczeń – co chodzi?
2. Ozonowanie pomieszczeń – skuteczność
3. Ozonowanie pomieszczeń – bezpieczeństwo

Ozonowanie pomieszczeń – co chodzi?

Pandemia koronawirusa zwróciła uwagę nas wszystkich na kwestię higieny i bezpieczeństwa. Coraz więcej rozwiązań stosowanych przez branże specjalistyczne stało się w tym czasie powszechnie znany. Jednym z przykładów jest oczywiście tytułowe ozonowanie. O co właściwie chodzi? Już tłumaczymy. Jeśli jesteś posiadaczem samochodu, to zapewne słyszałeś o ozonowaniu klimatyzacji. Zadaniem tej usługi jest oczywiście pozbycie się wszelkiego rodzaju patogenów, takich jak grzyby, bakterie, wirusy i alergeny, dzięki czemu użytkownicy pojazdu nie będą narażeni na szereg chorób i infekcji, które mogą zostać przez nie wywołane.

Podobny cel ma oczywiście ozonowanie pomieszczeń i czyszczenie wentylacji. Pozwala ono w sposób kompleksowy pozbyć się wspomnianych zagrożeń w zamkniętych pomieszczeniach, wykorzystując występujący w naturze trójatomowy tlen. Warto jednak pamiętać, że zarówno skuteczność, jak i bezpieczeństwo wspomnianej usługi jest zależne od wiedzy, doświadczenia, jak i wykorzystanego sprzętu. Zacznijmy od skuteczności.

Ozonowanie pomieszczeń – skuteczność

Ozonowanie, to nic innego jak dezynfekcja. Ale czy w takim razie nie wystarczy spryskać wszystkich powierzchni płynem z alkoholem, by poradzić sobie z wszelkimi zagrożeniami? To tylko w teorii wydaje się rozsądne rozwiązanie, ponieważ w praktyce jest praktycznie niemożliwe do zrealizowania. Wynika to oczywiście z faktu, ze wiele miejsc w pomieszczeniach znajduje się na wysokości lub są trudno dostępne.

Wszystkie zakamarki, rury wentylacyjne, a nawet sufit czy ściany to potencjalne miejsca, w których może występować wirus lub inne zagrożenie. Gaz, którym jest ozon, jest w stanie dotrzeć do każdego zakamarka szybko i skutecznie, dzięki czemu możemy pozbyć się problemu w sposób kompleksowy. Ozon neutralizuje grzyby, wirusy, bakterie czy alergeny, a także rozkładające się związki organiczne, co oznacza, że efektem ubocznym tego rozwiązanie jest świeży zapach w pomieszczeniu.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Do ozonowania wykorzystywane są specjalne zamgławiacza. Zazwyczaj skuteczność takiego rozwiązania jest zależna od wielkości pomieszczenia i stężenia gazu. Z tego względu należy zawsze stawiać na profesjonalistów, którzy odpowiednio obliczą potrzebną dawkę ozonu.

Ozonowanie jest z całą pewnością skutecznym i praktycznym rozwiązaniem w przypadku sporych rozmiarów obiektów, biur i innych pomieszczeń, w których przebywają większe skupiska ludzi. W ten sposób jesteśmy w stanie poprawić poziom bezpieczeństwa i zmniejszyć szansę na zarażenie się koronawirusem. Nadmienić należy również, że w przeciwieństwie do tradycyjnej dezynfekcji z wykorzystaniem płynów na bazie alkoholu,  w ten sposób dezynfekowana jest nie tylko powierzchnia, z którą płyn miał styczność, lecz również powietrze.

Ozonowanie pomieszczeń – bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo ozonowania jest jednak również zależne od tego, czy postawimy na ekipę, która posiada odpowiednie doświadczenie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, ozon to związek, który występuje w naturze. Możemy go kojarzyć między innymi ze świeżego zapachu po burzy. W dużych stężeniach może jednak doprowadzić do niekorzystnych reakcji w naszych organizmie.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Jeśli za ozonowanie bierze się ekipa profesjonalistów, to już po dwóch godzinach można wejść do obiektu. Unikamy też w ten sposób zbyt długich przestojów pracy. Należy w tym miejscu dodać jeszcze, że należy ten zabieg przeprowadzać regularnie, a także stawiać na takie firmy jak Brawent, której pracownicy mają na swoim koncie wiele realizacji wspomnianej usługi, o czym świadczy mnóstwo pozytywnych opinii w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *