Ozonowanie pomieszczeń w Gorzowie Wielkopolskim to usługa, która staje się popularniejsza z każdym miesiącem. Dzięki temu rodzaju dezynfekcje wielu właścicieli obiektów jest w stanie szybko i skutecznie zwiększyć bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów w obiektach, którymi zarządzają. Ozonowanie pozwala na usunięcie grzybów, bakterii, wirusów i innych patogenów, które mogą zagrozić naszemu zdrowiu. 

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

1. Ozonowanie pomieszczeń w Gorzowie Wielkopolskim
2. Ozonowanie z Brawent
3. Ozonowanie biur i magazynów w Gorzowie Wielkopolskim
3. Ozonowanie budynków przy koronawirusie w Gorzowie Wielkopolskim

Ozonowanie pomieszczeń w Gorzowie Wielkopolskim

Cały świat i w tym również nasz kraj walczy z pandemią koronowirusa. Rząd walczy z tym problemem na poziomie ogólnokrajowym, jednak każdy z nas musi również zadbać o to, by w jego najbliższym otoczeniu zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Jednym z popularnych rozwiązań jest dezynfekcja za pomocą specjalistycznych płynów, która ma jednak swoje mankamenty. Coraz popularniejsze staje się jednak ozonowanie pomieszczeń. Jeśli nie wiesz, na czym ono polega, ani jakiej firm go zlecisz, to zaraz wszystko stanie się dla Ciebie jaśniejsze.

W dużych miastach, takich jak Gorzów Wielkopolski, nawet przy zastosowaniu obostrzeń, mamy do czynienia z dużymi skupiskami ludzi. Mamy tutaj na myśli między innymi biura, budynki użyteczności publicznej czy obiekty przemysłowe, które z oczywistych powodów nie mogą przejść na pracę zdalną. Stosowanie na dużych przestrzeniach płynów opartych na alkoholu mija się oczywiście z celem, ponieważ jest pracochłonne i nie pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Ozonowanie z Brawent

W takich przypadkach z pomocą przychodzi związek, który występuje naturalnie w środowisku. Ozon to trójatomowy tlen, który może kojarzyć się nam ze świeżym zapachem po burzy. Okazuje się, że radzi on sobie doskonale z grzybami, alergenami i bakteriami, a także z wirusami, co obecnie jest szczególnie istotne. Wspomnieliśmy o świeżym zapachu. Warto nadmienić, że obiekty, w których zastosowano ozonowanie pachną również świeżością, ponieważ ozon neutralizuje rozkładające się cząstki organiczne, które w większości przypadków odpowiedzialne są właśnie za nieprzyjemne zapachy.

Osoby bez odpowiedniej wiedzy i przeszkolenia nie powinny zabierać się jednak za ozonowanie samodzielnie. Mogą w ten sposób wyrządzić krzywdę sobie i innym, a jednocześnie nie wykonać usługi w sposób prawidłowy. Ozon to pierwiastek powszechnie występujący w środowisku, jednak w przypadku tego rodzaju usługi liczy się przede wszystkim precyzja dawki i zadbanie o własne bezpieczeństwo.

W przypadku zbyt niskiej dawki nie uzyskamy oczekiwanego efektu, a w przypadku zbyt dużej możemy doprowadzić do problemów zdrowotnych osób, które będą później przebywały w takim obiekcie. Z tego względu zawsze warto postawić na takie firmy, jak Brawent, które nie tylko posiadają odpowiednie doświadczenie, ale również niezbędny sprzęt do przeprowadzania profesjonalnego ozonowania.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Ozonowanie biur i magazynów w Gorzowie Wielkopolskim

Usługa ozonowania szczególnie często jest zamawiana w obecnym czasie przez biura, jak i magazyny. Oznacza to, że można ją zastosować w obiektach o naprawdę różnych gabarytach. Liczy się przede wszystkim wiedza i odpowiedniej klasy sprzęt, który pozwala na kompleksowe przeprowadzenie całego procesu. Na pewno jednak chcą się Państwo dowiedzieć, na czym właściwie polega ta usługa, która dla niektórych może być znana z czyszczenia klimatyzacji. Sam mechanizm działania jest tu oczywiście podobny, choć skala jest znacznie większa.

Jest to metoda, która stosowana jest w zamkniętych pomieszczeniach. Za pomocą specjalnych zamgławiaczy rozpylany jest w powietrzu ozon. Wszyscy pracownicy, którzy znajdują się w tym czasie na miejscu muszą być we właściwy sposób zabezpieczeni. Chodzi tu przede wszystkim o kombinezony, maseczki, rękawiczki i gogle. Specjaliści muszą również posiadać wiedzę o poprawnym zakładaniu i zdejmowaniu tego rodzaju środków bezpieczeństwa, które umożliwiają im pracę. Jest to z całą pewnością kolejny powód, dla którego nie powinni się tym zajmować osoby, które nie posiadają odpowiednich kwalifikacji.

Pracownicy po ozonowaniu mogą wrócić do obiektu już po dwóch godzinach. Warto pamiętać o tym, by tego rodzaju zabieg przeprowadzać regularnie dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Ozonowanie budynków przy koronawirusie w Gorzowie Wielkopolskim

Ozonowaniu mogą być poddawane również całe budynki, choć proces jest w takim przypadku znacznie dłuższy. Wygląda on dosyć podobnie, ponieważ każde pomieszczenie jest ozonowane osobno. Należy w tym przypadku zadbać o prawidłowe odizolowanie każdego pokoju, by zapewnić właściwe stężenie gazu.

Pamiętajmy o tym, by stawiać w kwestiach bezpieczeństwa na profesjonalne firmy, które będą w stanie profesjonalnie, szybko i skutecznie przeprowadzić proces ozonowania bez narażania kogokolwiek na szkodę. Taką firmą jest oczywiście Brawent, który posiada ogromne doświadczenie w dezynfekcji i ozonowaniu obiektów o dużych, jak i nieco mniejszych gabarytach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *