Jeśli jesteś właścicielem budynku, przestrzeni biurowej lub hali przemysłowej w Warszawie, to zapewne wiesz, że regularne czyszczenie wentylacji jest jednym z ważniejszych zagadnień związanych z bezpieczeństwem pracy. Zadanie to najrozsądniej jest powierzyć specjalistom z odpowiednim doświadczeniem oraz profesjonalnym sprzętem. Z tego tekstu dowiesz się, o czym powinieneś pamiętać, zanim zlecisz czyszczenie wentylacji w Warszawie!

Zamów czyszczenie wentylacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Czyszczenie wentylacji Warszawa – dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej usługi?

Wydaje Ci się, że nie musisz korzystać z usług firmy wykonującej czyszczenie wentylacji w Warszawie, bo możesz zająć się tym we własnym zakresie? W teorii jest to możliwe, ale nierozsądne. Chcesz zaoszczędzić? Nie oszczędzaj na zdrowiu i bezpieczeństwie Twoich pracowników. Odszkodowania, ale też przypadkowe uszkodzenie systemu mogą narazić Cię na znacznie większe wydatki. Z wielu względów bardziej opłacalne jest skorzystanie z usług profesjonalistów.

Drożne kanały wentylacyjne nie tylko zapewniają wysoką jakość powietrza, ale też zmniejszają ryzyko wystąpienia pożaru i wydłużają żywotność sprzętów oraz maszyn wykorzystywanych w zakładach przemysłowych. Warto regularnie przeprowadzać tego typu usługę, zwracając się oczywiście do specjalistów zajmujących się czyszczeniem wentylacji w Warszawie.

czyszczenie wentylacji w warszawie

Kiedy zlecić czyszczenie wentylacji w Warszawie?

Skoro ustaliliśmy już, że warto regularnie dbać o tę kwestię, powinniśmy jeszcze doprecyzować, co to właściwie znaczy. Jak często powinno się zlecać czyszczenie wentylacji w Warszawie? Najlepiej jest raz w roku przeprowadzić profesjonalną inspekcję, która pozwoli ocenić, czy instalacją muszą zająć się specjaliści. W wielu przypadkach czyszczenie jest jednak konieczne częściej. Pewne zjawiska świadczą o tym, że należy zainteresować się stanem wentylacji.

Zwykle w zakładach przemysłowych i podobnych miejscach w powietrzu znajduje się zdecydowanie więcej zanieczyszczeń niż np. w standardowym biurze. Przez to instalacja jest narażona na intensywniejszą eksploatację i gromadzi się w niej więcej kurzu oraz innych osadów. Co daje wyraźny sygnał, że trzeba wezwać firmę od czyszczenia wentylacji w Warszawie? Nie powinno się zbyt długo czekać, gdy zauważy się zaduch, podwyższoną temperaturę powietrza, a także głośniejszą pracę całego systemu oraz większy pobór mocy.

Zamów czyszczenie wentylacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Komu zlecić czyszczenia wentylacji w Warszawie?

Przy wyborze firmy zajmującej się czyszczeniem kanałów wentylacyjnych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jak długo działa na rynku. Ogromne znaczenie mają również kwalifikacje specjalistów, jakość wykorzystywanych sprzętów oraz zakres samej oferty. Bardzo ważne jest to, by usługa obejmowała inspekcję, która pomoże dobrać odpowiednią metodę usuwania zanieczyszczeń.

Oczywiście najwygodniej jest też wybrać firmę zajmującą się czyszczeniem wentylacji w Warszawie, której siedziba znajduje się w pobliżu. W ten sposób można obniżyć koszty związane z dojazdem ekipy i transportem sprzętu.

Firma Brawent posiada wieloletnie doświadczenie w branży oraz zespół sprawdzonych profesjonalistów. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który umożliwia przeprowadzenie czyszczenia wentylacji na sucho lub mokro. Działamy szybko, a przy tym uważnie i starannie. Świadczymy nasze usługi z zachowaniem najwyższych standardów, tak by wyczyszczona instalacja spełniała wszystkie wymogi BHP.

ile kosztuje czyszczenie wentylacji w warszawie

Jak wykonujemy czyszczenie wentylacji w Warszawie?

Czyszczenie wentylacji w Warszawie zawsze powinno być poprzedzone wnikliwą inspekcją wizyjną, przeprowadzaną przy pomocy specjalnych robotów z przymocowanymi kamerami. W ten sposób można ocenić, która metoda czyszczenia będzie bardziej wskazana – na sucho czy na mokro. Pierwszy wariant jest zazwyczaj stosowany w przypadku mniejszych zabrudzeń. Druga metoda jest natomiast wykorzystywana, gdy zanieczyszczenia są znaczne lub szczególnie trudne do usunięcia (osady są np. tłuste, lepkie).

Jeśli przy czyszczeniu wentylacji mają również zostać usunięte wszelkie zagrożenia mikrobiologiczne, konieczna jest kontrola jakości powietrza. W razie wykrycia groźnych mikrobów przeprowadzamy dezynfekcję, korzystając ze specjalnych środków chemicznych. Na samym końcu wykonujemy kontrolę, by upewnić się, że usługa została zrealizowana w prawidłowy sposób.

Właśnie szukałeś firmy wykonującej czyszczenie wentylacji w Warszawie? Jesteś w dobrym miejscu. Specjaliści Brawent profesjonalnie zajmą się konserwacją instalacji. Masz jakieś pytania albo chcesz umówić się na najbliższy termin? Skontaktuj się z nami pod numerami 602 465 081 oraz 500 66 66 94 albo mailowo, wysyłając wiadomość na adres: kontakt@brawent.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *