Udrażnianie przewodów wentylacyjnych to jeden z podstawowych obowiązków właściciela lub zarządcy budynku. Należy o to zadbać ze względu na zdrowie pracowników, jak i po to, by uniknąć ryzyka pożaru. Jakby tych powodów było mało, to istnieją jeszcze odpowiednie zobowiązania prawne, które wymuszają regularne udrażnianie przewodów wentylacyjnych. 

Taka usługa musi zostać zlecona specjalistom ze względu na fakt, że konieczny jest tu profesjonalny sprzęt i odpowiednie doświadczenie. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać specjalistów, to koniecznie przeczytaj ten artykuł, by się tego dowiedzieć.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694
1. Udrażnianie przewodów wentylacyjnych – kiedy to zrobić?
2. Jak wybrać specjalistów do udrożnienia przewodów wentylacyjnych?
3. Na czym polega udrażnianie przewodów wentylacyjnych?

Udrażnianie przewodów wentylacyjnych – kiedy to zrobić?

Proszę się nie obawiać, niedługo odpowiemy na pytanie, komu zlecić udrożnienie przewodów wentylacyjnych. W pierwszej kolejności należy jednak wyjaśnić, kiedy należy w ogóle o takiej usłudze pomyśleć. W wielu przypadkach zalecana jest kontrola systemu wentylacji przynajmniej raz w roku.

Profesjonalna firma może wtedy ocenić jej stan i zadecydować, czy konieczne jest czyszczenie. Nie zawsze jednak jest to taki proste, ponieważ w niektórych zakładach udrażnianie wentylacji musi być przeprowadzane znacznie częściej. Zależy to bowiem od charakteru pracy w danym miejscu pracy czy jakości powietrza.

Powinniśmy sprawdzić, czy instalacja działa w sposób prawidłowy. Co jeszcze zwrócić uwagę? Przede wszystkim na duchotę i głośniejszą jej pracę. Naszą czujność powinna też wzbudzić większa kwota na rachunku za energię. Niesprawna wentylacji pobiera bowiem znacznie więcej prądu.

Jak wybrać specjalistów do udrożnienia przewodów wentylacyjnych?

W przypadku tak ważnej usługi warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Od czego zacząć swoje poszukiwania? Przede wszystkim od wyszukania firm z odpowiednią renomą. Warto spytać o opinię poprzednich klientów lub zapoznać się z tymi wzmiankami na temat usług konkretnych specjalistów, które zostały zamieszczone w internecie.

Pracownicy takiej firmy powinni charakteryzować się długoletnim doświadczeniem w branży i profesjonalnym sprzętem jak ma to miejsce w przypadku firmy Brawent. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ będą oni w stanie dobrać właściwą metodę czyszczenia wentylacji po uprzednio przeprowadzonej inspekcji kanałów wentylacyjnych.

Firma powinna posiadać wysokiej jakości kamery przymocowane do specjalnych robotów, które podczas inspekcji pozwolą na nagranie obrazu wnętrza przewodów wentylacyjnych. Profesjonaliści powinni posiadać również komplet sprzęt do suchej, jak i mokrej metody czyszczenia. Przy wyborze firmy do udrażniania przewodów wentylacyjnych warto się również kierować odległością. Koszty powinny być w takich przypadkach dla nas nieco mniejsze.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Na czym polega udrażnianie przewodów wentylacyjnych?

W czyszczeniu przewodów wentylacyjnych, tak jak już wspomnieliśmy, kluczowe jest przeprowadzenie inspekcji, która pozwoli nam ocenić stan, jak i rodzaj zabrudzenia. Wykorzystuje się w tym celu wysokiej klasy roboty, które są w stanie poruszać się w niewielkich rozmiarów kanałach.

W przypadku wąskich przewodów często stosuje się kamerę zamieszczona na końcu specjalnego przewodu. W przypadku zabrudzeń, które nie są tłuste wykorzystywana jest zazwyczaj metody sucha, która jest metodą mechaniczną. Brzegi przewodów są szczotkowane za pomocą specjalnych szczotek mechanicznych. Oderwane zabrudzenia są odsysane.

Tłuste zabrudzenia przemysłowe wymagają zastosowania silnych środków chemicznych, czyli tak zwanej metody mokrej. Jest ona bardziej pracochłonna i droższa, jednak w takich przypadkach jest jedynym rozwiązaniem. Konieczne jest wtedy bardzo skrupulatne przygotowanie przewodów wentylacyjnych, by nie doszło do wycieku. Należy pamiętać o tym, by po przeprowadzeniu czyszczenia wykonać jeszcze inspekcję przewodów wentylacyjnych. Upewnimy się wtedy, że wszystko zostało wykonane w sposób prawidłowy.

Zamów czyszczenie instalacji: 602 465 081 lub 500 666 694

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *